|

تشدید تنش و اعتراضات گسترده در گرجستان؛ پلیس با اشک‌آور معترضان را متفرق می‌کند!/ تصاویر

در پی تشدید تنش‌ها و اعترضات در تفلیس، پایتخت گرجستان در واکنش به تصویب قانون جنجالی «عناصر بیگانه»، پلیس از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضان استفاده کرد.

تشدید تنش و اعتراضات گسترده در گرجستان؛ پلیس با اشک‌آور معترضان را متفرق می‌کند!/ تصاویر

به گزارش شبکه شرق، پلیس گرجستان معترضان به تصویب قانون جنجالی در پارلمان این کشور را با گاز اشک‌آور متفرق کرد.

به نقل از تاس، در پی تشدید تنش‌ها و اعترضات در تفلیس، پایتخت گرجستان در واکنش به تصویب قانون جنجالی «عناصر بیگانه»، پلیس از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضان استفاده کرد.

تصویب قانونی در گرجستان که به موجب آن تمام سازمان‌های مدنی این کشور تحت عنوان «عنصر بیگانه» شناخته خواهند شد، ده‌ها هزار نفر را در اعتراض به خیابان‌های پایتخت این کشور کشاند.

در این قانون، دلیل این برچسب، «دریافت حمایت مالی از منابع فرامرزی» عنوان شده است. با توجه به مقاومت و سرسختی دولت، به نظر می‌رسد که گرجستان در آستانه یکی از بحران‌های وخیم سیاسی چند دهه اخیر خود قرار دارد.

به نوشته رویترز، این تصمیم که حزب حاکم گرجستان موسوم به «رویای گرجی» به‌رغم مخالفت رییس جمهور، اپوزیسیون، جامعه مدنی و عملاً تمام جامعه بین‌الملل اتخاذ کرده، قانونی جنجالی بوده و به شکافی عمیق بین طرفین درگیر منجر شده است.

پلیس گرجستان قصد دارد تا با استفاده از گاز اشک‌آور و آب‌پاش، معترضان را که مقابل پارلمان گرجستان دست به اعتراض گسترده زده‌اند، متفرق کند. این اعتراضات همچنان ادامه دارد.

در روزهای اخیر، خیابان‌های تفلیس شاهد تظاهرات گسترده و مستمر معترضان با شعار «بله به اروپا، نه به قانون روس» بوده‌اند. تا پیش از دیشب، معترضان تجمع بحرانی برگزار نکرده بودند اما شرایط تغییر کرد. اعتراضات عمدتاً تحت رهبری جوانان و تشکل‌های دانشجویی اداره می‌شود. اپوزیسیون نامحبوب گرجستان هم به نظر راضی به حمایت پشت پرده از معترضان است. تا اینجای کار، حوادث اندکی گزارش شده اما شمار معترضان رو به افزایش است.

اعتراضات در گرجستان

 

اعتراضات در گرجستان

 

اعتراضات در گرجستان

 

اعتراضات در گرجستان

 

اعتراضات در گرجستان

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها