|

شمار شهدای غزه به ۳۴ هزار و ۹۷ هزار نفر رسید

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به ۳۴٫۰۹۷ نفر و تعداد مجروحان هم به ۷۶٫۹۸۰ نفر رسیده است.

شمار شهدای غزه به ۳۴ هزار و ۹۷ هزار نفر رسید

به گزارش شبکه شرق به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای تجاوز اسرائیل به نوار غزه از هفتم اکتبر 2023 تا کنون به 34 هزار 97 شهید رسیده است.

شمار زخمی های این تجاوز در همین مدت نیز به 76هزار و 980 نفر رسیده است.

در همین حال، رژیم اشغالگر طی 24 ساعت گذشته 5 جنایت مرتکب شد که در نتیجه آن 48 فلسطینی شهید شدند و 79 فلسطینی دیگر زخمی شدند.

مدیر کل دفتر اطلاع رسانی دولت در نوار غزه اعلام کرد که رژیم اشغالگر یک مقبره داخل دیوارهای مجتمع پزشکی ناصر در نوار غزه ایجاد کرد تا جنایت های خود را مخفی کند.

وی تأکید کرد که پیش بینی می کنیم  700 شهید در مقبرهای دسته جمعی داخل این مجتمع پزشکی وجود داشته باشند. این شهدا را رژیم اشغالگر اعدام کرده است.

مدیر کل دفتر اطلاع رسانی دولت در نوار غزه در ادامه گفت که تا کنون دو مقبره دسته جمعی پیدا کردیم و پیش بینی می کنیم که مقبره های بیشتری پیدا کنیم.

این مسئول فلسطینی تصریح کرد که رژیم اشغالگر ده ها نفر از آوارگان، زخمی ها، بیماران و تیم های پزشکی را اعدام کرده است.

خبرنگار الجزیره نیز گفت که تیم های دفاع شهری  تا کنون پیکرهای 190 شهید را از مجتمع پزشکی ناصر در شهر «خان یونس» در جنوب نوار غزه بیرون کشیده اند.

پیش از این یک مسئول فلسطینی با ارایه جزئیات بیشتری از جنایت‌ ارتش رژیم صهیونیستی در شهر خان‌یونس در جنوب باریکه غزه اعلام کرد که با کشف پیکر شمار دیگری از شهدا در یک گور دسته جمعی، شمار کل پیکرهای کشف شده در این شهر بعد از عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از آن به بیش ۱۵۰ پیکر رسید.

به گزارش شبکه الجزیره، سخنگوی سازمان دفاع شهری باریکه غزه اعلام کرد که در مجتمع پزشکی ناصر واقع در خان‌یونس پیکر ۵۰ شهید جدید در یک گورستان دسته جمعی یافت شد.

وی گفت که بعد از خروج نیروهای اشغالگر از خان‌یونس، پیکر بیش از ۱۵۰ شهید یافت شد و تقریبا ۵۰۰ نفر دیگر در زمره مفقودان هستند.

سخنگوی سازمان دفاع شهری باریکه غزه خاطرنشان کرد: بسیاری از اهالی منطقه ناپدید شده اند و نمی‌دانیم که آن‌ها بازداشت شده یا دفن شده‌اند.

وی افزود: بعد از خروج اشغالگران از برخی مناطق غزه، ۲ هزار شهروند فلسطینی ناپدید شده اند. ارتش اسرائیل به فلسطینی‌ها می‌گوید که شما در امنیت هستید ‌و به شما آسیبی نمی‌رسد و سپس چند دقیقه بعد به طور مستقیم آن‌ها را به قتل می رساند.

این مسئول فلسطینی همچنین گفت که بیشتر شهدای گورستان‌های جمعی و بیمارستان‌ها زنان و کودکان هستند.

وزارت بهداشت فلسطین ظهر روز گذشته (شنبه) در جدیدترین آمار خود اعلام کرد که شمار شهدای فلسطین از آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به باریکه غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۳۴ هزار و ۴۹ نفر و شمار زخمی ها نیز به ۷۶ هزار و ۹۰۱ نفر رسیده است.

 

منبع: جماران
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها