|

وزیر امور خارجه در گفت‌‌و‌گو با CNN در مورد حمله ایران به اسراییل؛

به آمریکا درباره اسرائیل پیام داده‌ایم

وزیر امور خارجه کشور گفت: ما به کاخ سفید پیام داده‌ایم و تأکید کرده‌ایم که اگر رژیم اسرائیل مرتکب خطای بزرگی شود پاسخ ما قاطع، حتمی و پشیمان‌کننده خواهد بود

به آمریکا درباره اسرائیل پیام داده‌ایم

به گزارش شبکه شرق، وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان تصریح کرد ایران از طریق سفارت سوئیس در تهران به آمریکا درباره اسرائیل پیام داده است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: «چنانچه رژیم اسرائیل قصد ماجراجویی داشته باشد و اقدامی علیه منافع ایران انجام دهد پاسخ ما فوری و در سطح حداکثری خواهد بود.»

دیپلمات ارشد ایران اضافه کرد: «امیدوارم که اسرائیل مرتکب اشتباهات فاحش قبلی نشود. ما به کاخ سفید و واشنگتن دی‌سی اعلام کرده‌ایم که چنانچه رژیم اسرائیل مرتکب خطا شود پاسخ ما قاطع، حتمی و برای آن‌ها پشیمان‌کننده خواهد بود.»

طبق نوشته سی‌ان‌ان، وزیر امور خارجه ایران همچنین تصریح کرده که موشک‌ها و پهپاد‌های شلیک‌شده از سوی ایران در روز شنبه در پاسخ به حمله اسرائیل در دمشق شلیک شده‌اند. 

طبق نوشته سی‌ان‌ان، وزیر خارجه ایران گفته هدف از شلیک آن پرتابه‌ها انجام «اقدامی برابر» و برای «فهماندن این بوده که ما ابزار‌های لازم برای پاسخ را داریم.»

جمهوری اسلامی ایران بامداد یکشنبه ۲۶ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۳ در عملیاتی موسوم به «وعده صادق» ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم اسرائیل شلیک کرد. 

تهران می‌گوید این عملیات برای تنبیه رژیم اسرائیل به دلیل حمله موشکی این رژیم به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق در روز ۱۳ فروردین‌ماه انجام شده است که در جریان آن ۷ نفر به شهادت رسیدند.

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده اقدام نظامی ایران ذیل بند ۵۱ منشور سازمان ملل در خصوص دفاع مشروع صورت گرفته است.

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها