|

انگلیس: اسراییل تصمیم به پاسخ گرفته

وزیر خارجه‌ی بریتانیا از تصمیم رژیم تل آویو برای اقدام علیه ایران در پی حمله تلافی جویانه بامداد یکشنبه ایران به اسراییل خبر داد.

انگلیس: اسراییل تصمیم به پاسخ گرفته

به گزارش شبکه شرق، وزیر خارجه انگلیس که به اسراییل سفر کرده، امروز (چهارشنبه) پس از دیدار با "اسحاق هرتزوگ" رییس جمهوری اسراییل، از تصمیم رژیم تل آویو برای پاسخ به حمله تلافی جویانه اخیر ایران به اسراییل خبر داد.

به گزارش اسکای نیوز، دیوید کامرون که به همراه همتای آلمانی خود امروز با اسحاق هرتزوگ دیداری سه جانبه داشت، پس از دیدار خود در جمع خبرنگاران از تصمیم رژیم تل آویو برای اقدام علیه ایران در پی حمله تلافی جویانه بامداد یکشنبه ایران به اسراییل خبر داد.

کامرون به خبرنگاران گفت: واضح است که اسراییل علیرغم درخواست انگلیس برای خویشتنداری، تصمیم گرفته است در پاسخ به حمله ایران اقدام کند."

هرتزوگ نیز در جمع خبرنگاران از بریتانیا و آلمان به خاطر آنچه که "ایستادگی قوی در کنار اسراییل در مواجهه با حمله ایران" خواند، تشکر کرد.

هرتزوگ گفت: "تمام جهان باید قاطعانه و سرسختانه علیه تهدید ناشی از رژیم ایران که به دنبال تضعیف ثبات کل منطقه است، کار کند."

 

او افزود: " اسراییل در تعهد برای دفاع از مردم خود صریح است."

رسانه های انگلیس گزارش داده اند که کامرون برای متقاعد کردن مقامات رژیم اسراییل به منظور عدم واکنش علیه ایران یا دستکم واکنشی محدود، به تل آویو سفر کرده است.

ایران پس از حمله روز 13 فروردین اسراییل به ساختمان کنسولگری خود در شهر دمشق در بامداد 26 فروردین با شلیک دهها فروند پهپاد و موشک های کروز و بالستیک در عملیاتی محدود و حساب شده، چند مکان نظامی و امنیتی حساس رژیم اسراییل را که در حمله روز 13 فروردین این رژیم علیه کنسولگری نقش مستقیم داشتند، مورد اصابت قرار داد.

مقامات ایران پس از آن حمله تهدید کرده اند در صورتی که اسراییل بخواهد تعرضی به خاک ایران یا ضربه ای به منافع ایران در منطقه بزند، با پاسخی سهمگین تر و شدیدتر مواجه خواهند شد.

در جریان عملیات " وعده صادق" ایران که بامداد روز یکشنبه هفته جاری علیه اسراییل صورت پذیرفت، بسیاری از کشورهای غربی و دولت های عربی منطقه از جمله فرانسه، انگلیس، آمریکا و اردن و امارات و عربستان سعودی در زمینه پدافند هوایی و یا در حوزه اطلاعاتی با رژیم اسراییل همکاری کردند تا حداقل آسیب را از ناحیه پرتابه های ایران متحمل شود؛ اما با این وجود و بنا به اعتراف قطره چکانی مقامات اسراییلی و غربی، موشک های بالستیک ایرانی در نهایت توانستند از چندین حلقه رینگ پدافندی پیشرفته عبور کرده و به طور دقیق پایگاه های هدف از پیش تعیین شده را مورد اصابت قرار دهند.

ایران اعلام کرده در عملیات "وعده صادق" قصد ایجاد تلفات گسترده در اسراییل نداشته است اما در صورتی که شرارت رژیم اسراییل ادامه یابد و رژیم تل آویو بخواهد دست به ماجراجویی نظامی علیه ایران بزند، این بار ملاحظات عملیات سابق را نخواهد داشت و سریع و قاطع پاسخ نظامی مستقیم خواهد داد.

 

منبع: عصر ایران
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها