|

دستور نتانیاهو به کابینه جنگ اسرائیل/ به حمله ایران پاسخ می‌دهیم

نخست‌وزیر اسرائیل گفت: «ما به ایران پاسخ خواهیم داد، اما باید این کار را عاقلانه و نه از روی هیجان انجام دهیم. آنها باید تحت فشار روانی باشند همانطور که ما را تحت استرس قرار دادند.»

دستور نتانیاهو به کابینه جنگ اسرائیل/ به حمله ایران پاسخ می‌دهیم

به گزارش شبکه شرق، نخست‌وزیر اسرائیل گفت: «ما به ایران پاسخ خواهیم داد، اما باید این کار را عاقلانه و نه از روی هیجان انجام دهیم. آنها باید تحت فشار روانی باشند؛ همانطور که ما را تحت استرس قرار دادند.»

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل از حمله نظامی به ایران خبر داد. 

بنیامین نتانیاهو خطاب به وزرای حزب لیکود گفت: «ما به ایران پاسخ خواهیم داد، اما باید این کار را عاقلانه و نه از روی هیجان انجام دهیم. آنها باید تحت فشار روانی باشند؛ همانطور که ما را تحت استرس قرار دادند.»

نخست‌وزیر اسرائیل از ارتش خواست گزینه‌های حمله به اهدافی در داخل ایران را ارائه دهد.

نتانیاهو در پاسخ به سوال یک خبرنگار راجع به اینکه «سه تهدید برای اسرائیل چیست»، گفت: «ایران، ایران، ایران. ایران در حال ساخت یک امپراتوری بزرگ است.»

* «باراک راوید»، خبرنگار اکسیوس گفت: جان کربی، سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که «ایالات متحده  در تصمیم گیری اسرائیل در مورد پاسخ به حمله ایران دخالتی ندارد. دولت اسرائیل در مورد اینکه واکنش نشان خواهد داد یا نه و این واکنش احتمالی چگونه خواهد بود، تصمیم خود را خواهد گرفت.»

*«واشنگتن پست» به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد: «نتانیاهو از ارتش خواسته تا در پاسخ به حمله ایران، گزینه‌هایی را برای اهداف ارائه دهد.»

*وب‌سایت «اکسیوس» نیز گزارش داد که وزیر جنگ اسرائیل در تماس تلفنی با وزیر دفاع آمریکا گفته است که «اسرائیل هیچ چاره‌ای جز پاسخ دادن به حمله جمهوری اسلامی ندارد. ایران هشدار داده که در صورت اقدام اسرائیل، پاسخ تهران فوری و گسترده‌تر خواهد بود.»

*«کانال ۱۲ اسرائیل» نیز اعلام کرد: هدف اسرائیل، صدمه زدن به ایران بدون ایجاد جنگی همه‌جانبه است. اسرائیل تصمیم دارد با هماهنگی آمریکا و بدون شعله‌ور شدن جنگ، به ایران حمله کند. به گزارش کانال ۱۲ اسرائیل، نیروی هوایی اسرائیل آماده‌سازی برای حمله به ایران را به پایان رسانده است.

*«ان‌بی‌سی» به نقل از یک مقام اسرائیلی نوشت: «پاسخ به حمله ایران ممکن است قریب‌الوقوع باشد و هرگونه پاسخی با واشنگتن هماهنگ خواهد شد.»

*«واشنگتن پست» نوشت: «نتانیاهو به ارتش دستور داد تا اهدافی را در ایران پیشنهاد کند، حملاتی که به آنها «یک سیگنال ارسال می‌کند»، اما بدون تلفات، این می‌تواند یک هدف در تهران یا یک حمله سایبری باشد.»

*«رویترز» به نقل از رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نوشت: به حمله موشکی ایران واکنش نشان خواهیم داد.

*رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق گفت: واشنگتن به امنیت رژیم صهیونیستی متعهد است. واشنگتن به حصول آتش‌بسی در غزه متعهد است که باعث آزادی اسرا و جلوگیری از تشدید درگیری‌ها شود. ما به حفاظت از آمریکا، منافع و شرکای خود در منطقه، از جمله عراق متعهد هستیم.

*رئیس ستاد ارتش اسرائیل با حضور در پایگاه هوایی نواتیم، وعده پاسخ به ایران را داد.

*رهبران کشور‌های اروپایی همچنان در حال موضع‌گیری و رایزنی برای یک اقدام ائتلافی مقابل ایران هستند.

*آنتونی بلینکن، وزیرخارجه آمریکا در گفتگو با معاون نخست‌وزیر عراق گفته است که «واشنگتن به دنبال افزایش تنش با ایران نیست اما به دفاع خود از اسرائیل ادامه خواهد داد.»

*نخست‌وزیر انگلیس گفت: «با نتانیاهو همتای اسرائیلی خود در مورد چگونگی جلوگیری از تنش گفتگو خواهم کرد.»

*رئیس‌جمهور فرانسه گفت: «پاریس تمامی اقدامات لازم را برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه انجام خواهد داد.  همچنین مکرون اعلام کرد که مشارکت هواپیماهای این کشور در رهگیری پرتابه‌های شلیک‌شده از ایران علیه اسرائیل بنا به درخواست اردن بوده است.»

وزیر خارجه مصر پیام ایران را به رژیم اسرائیل رساند

یک منبع آگاه در گفتگو با تسنیم خبر داد که در خلال تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر پیام هشداری جهت ارسال به اسرائیل داده شده است.

در گفتگوی تلفنی «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان با «حسین ابراهیم طه» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، تحولات اخیر منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

* برخی منابع خبری مدعی شده‌اند که ایران در حال تقویت توان دفاع هوای خود است.

منبع: دیده بان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها