|

ترکیه: در صورتی که آتش‌بس در غزه برقرار نشود، شرایط منطقه وخیم‌تر خواهد شد

وزیر خارجه ترکیه در گفتگوی تلفنی با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود با تاکید بر اینکه جنگ در غزه پشت بحران میان ایران و رژیم اسراییل است، اعلام کرد، در صورتی که آتش‌بس در نوار غزه برقرار نشود، شرایط وخیم‌تر خواهد شد.

ترکیه: در صورتی که آتش‌بس در غزه برقرار نشود، شرایط منطقه وخیم‌تر خواهد شد

به گزارش شبکه شرق، وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که جنگ در غزه پشت بحران میان ایران و اسرائیل است.

برخی منابع دیپلمات به خبرگزاری «آناتولی» ترکیه گفتند که «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه در گفتگوی تلفنی با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود با تاکید بر اینکه جنگ در غزه پشت بحران میان ایران و رژیم اسراییل است، اظهار کرد، در صورتی که آتش‌بس در نوار غزه برقرار نشود، شرایط وخیم‌تر خواهد شد.

به گفته این منابع، دو طرف درباره وضعیت فعلی در منطقه پس از حمله ایران به رژیم صهیونیستی گفتگو کردند و فیدان به بلینکن گفت: «ترکیه از احتمال تشدید تنش و گسترش بحران در منطقه نگران است.»

وزیر خارجه ترکیه در ادامه نیز گفت: از زمان آغاز بحران در غزه بار‌ها تاکید کردم که این شرایط خطر تبدیل شدن به یک درگیری منطقه‌ای را با خود دارد.

همچنین فیدان با تاکید بر لزوم برقراری فوری آتش‌بس و ارسال بدون توقف کمک‌های بشردوستانه به غزه، نسبت به تداوم و وخامت اوضاع بدون انجام این اقدامات هشدار داد.

او تاکید کرد، کشور‌هایی که نفوذ و تاثیری بر رژیم صهیونیستی دارند، باید به آن برای خودداری از تشدید تنش‌ها پیام بدهند.

تلویزیون جمهموری اسلامی ایران بامداد روز یکشنبه آغاز عملیات موسوم به «وعده صادق» علیه اهدافی در مناطق اشغالی را در پاسخ به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق اعلام کرد، این حملات با پهپاد و موشک انجام شد و طی آن دو پایگاه رامونا و نواتیم در اراضی اشغالی هدف قرار گرفتند.

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها