|

میانجی‌گری آمریکا میان ایران و اسرائیل/ آمریکا درباره واکنش عجولانه اسرائیل نگران است

مقامات آمریکایی از طریق کانال سوئیس، با اسرائیل و ایران در تماس مستمر هستند.

میانجی‌گری آمریکا میان ایران و اسرائیل/ آمریکا درباره واکنش عجولانه اسرائیل نگران است

به گزارش شبکه شرق، شبکه خبری الجزیره گزارش داد که آمریکا از طریق سوئیس، در حال میانجی‌گری میان ایران و اسرائیل است.

الجزیره امروز «یکشنبه» به نقل از یک مقام ارشد ایالات متحده نوشت: «مقامات آمریکایی از طریق کانال سوئیس با اسرائیلی‌ها و ایرانی‌ها در تماس مستمر هستند.»

این مقام آمریکایی به این شبکه خبری گفت: «ناتوانی در مهار درگیری می‌تواند منجر به یک وضعیت فاجعه بار در منطقه شود.»

او افزود که «رئیس‌جمهور بایدن ساعت‌ها را در اتاق عملیات سپری کرد و در زمان واقعی درباره این حملات توضیحاتی دریافت کرد.»

این مقام واشنگتن مدعی شد که پس از موفقیت در دفع حمله ایران، همه نفس راحتی کشیدند.

آمریکا درباره واکنش عجولانه اسرائیل به حمله ایران نگران است

مقام‌های ارشد کاخ سفید از تماس جو بایدن با نخست وزیر اسرائیل خبر دادند و گفتند آمریکا نسبت به واکنش عجولانه اسرائیل نگران است. واشنگتن می‌گوید در هیچ تهاجمی علیه ایران شرکت نخواهد کرد.

به نقل از «ان‌بی‌سی»، برخی از مقامات ارشد آمریکایی از واکنش عجولانه اسرائیل به پاسخ موشکی ایران اظهار نگرانی می‌کنند و از این مساله می‌ترسند که با تشدید تنش‌ها، پای آمریکا نیز به این جنگ کشیده شود.

به گفته سه نفر از مشاوران ارشد کاخ سفید، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا هر چند پیامی آهنین در حمایت از اسرائیل صادر کرده است، ولی در جلسات خصوصی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل نسبت به گسترش تنش‌ها ابراز نگرانی کرده است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا در گفت‌وگو با «ان‌بی‌سی»، از تماس بایدن با نتانیاهو خبر داد و گفت که بایدن از نتانیاهو خواسته واکنشی به پاسخ موشکی ایران نشان ندهد، چون آمریکا در هیچ عملیات تهاجمی علیه ایران شرکت نخواهد کرد.

یک مقام اسرائیلی در دفتر نتانیاهو گفته است که اسرائیل قصد دارد با همه شرکای خود مشورت کند، ولی تصمیم نهایی را خودش می‌گیرد.

مقام ارشد کاخ سفید در ادامه صحبت‌هایش گفت که فکر نمی‌کند اسرائیلی‌ها استراتژی خاصی برای پاسخ به ایران داشته باشند. اسرائیلی‌ها همیشه بهترین تصمیم‌های استراتژیک را نمی‌گیرند.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها