|

آمریکا خطاب به اسرائیل: قبل از حمله به ایران به ما اطلاع دهید

وزیر دفاع آمریکا خطاب به گالانتس تاکید کرد که اسرائیل قبل از هرگونه واکنش و پاسخ احتمالی به حمله ایران، مراتب را با واشنگتن در میان بگذارد.

آمریکا خطاب به اسرائیل: قبل از حمله به ایران به ما اطلاع دهید

به گزارش شبکه شرق، وزیر دفاع آمریکا بعد از شروع حمله موشکی و پهپادی گسترده ایران به اسرائیل، با وزیر جنگ اسرائیل گفت‌و‌گوی تلفنی انجام داد.

«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا از وزیر جنگ اسرائیل خواست تا قبل از هرگونه پاسخ احتمالی به حملات موشکی و پهپادی ایران، واشنگتن را در جریان قرار دهد.

به نقل از شبکه «سی‌ان‌ان»، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا پس از شروع حمله موشکی و پهپادی گسترده ایران به اسرائیل، با «یوآو گالانتس» وزیر جنگ اسرائیل گفت‌و‌گوی تلفنی انجام داد.

آستین در این تماس تلفنی خطاب به گالانتس تاکید کرد که اسرائیل قبل از هرگونه واکنش و پاسخ احتمالی به حمله ایران، مراتب را با واشنگتن در میان بگذارد.

گالانتس هم در این تماس تلفنی ضمن ارائه گزارشی از حمله ایران، تاکید کرد که اسرائیل برای مقابله با هرگونه حمله بیشتر از سوی ایران آمادگی دارد.

همچنین ساعتی پیش، «جو بایدن» بعد از حضور در جلسه اضطراری با مقامات امنیت ملی امریکا در کاخ سفید، با بنیامین نتانیاهو گفت‌و‌گوی تلفنی انجام داد. نشست اضطراری کاخ سفید بعد از تماس تلفنی بایدن و نتانیاهو، ادامه یافت.

شورای امنیت سازمان ملل هم قرار است عصر یک‌شنبه «۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳»، جلسه اضطراری با موضوع حمله ایران به اسرائیل تشکیل دهد. این جلسه اضطراری با درخواست تل‌آویو برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها