|

خبرگزاری مهر:

ایران کشتی میلیاردر اسرائیلی را توقیف کرد

یک کشتی با پرچم پرتغال، در نزدیکی تنگه هرمز، توسط کماندوهای منتسب به نیروی دریایی ایران توقیف شد؛ گفته شده که مالک این کشتی، یک میلیاردر اسرائیلی به نام «ایال اُفر» است.

ایران کشتی میلیاردر اسرائیلی را توقیف کرد

به گزارش شبکه شرق، سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس امروز (شنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۳) از وقوع یک حادثه امنیتی، در نزدیکی «الفجیره» امارات، در دریای عمان خبر داد.

نیروی دریایی سپاه ظهر امروز «شنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۳»، یک کشتی باری مرتبط با اسرائیل را در منطقه خلیج فارس توقیف کرد.

توقیف کشتی میلیاردر اسرائیلی توسط ایران

برخی رسانه‌ها، مدعی توقیف یک نفت‌کش پرتغالی با در ۵۰ مایلی بندر الفجیره امارات شده‌اند. به نوشته آسوشیتدپرس، کشتی «MSC Aries» که با پرچم پرتغال فعالیت می‌کند، مرتبط با شرکت «زودیاک مریتایم» مستقر در لندن است که مالک آن یک میلیاردر اسرائیلی، به نام «ایال اُفر» است.

خبرگزاری «مهر» در این‌باره نوشت:

«به نقل از آسوشیتدپرس، اداره عملیات تجارت دریایی انگلیس مدعی شد که یک کشتی با پرچم پرتغال، در نزدیکی تنگه هرمز، توسط کماندوهای منتسب به نیروی دریایی ایران توقیف شده است.

بنابر اعلام سازمان تجارت دریایی انگلیس «این حادثه امنیتی در ۵۰ مایلی شمال شرق بندر الفجیره امارات در دریای عمان رخ داده است.»

به نوشته آسوشیتدپرس، کشتی «MSC Aries» که با پرچم پرتغال فعالیت می‌کند، مرتبط با شرکت «زودیاک مریتایم» مستقر در لندن است که مالک آن یک میلیاردر اسرائیلی به نام «ایال اُفر» است.

آن‌گونه که این وب‌سایت آمریکایی نوشته، این نفت‌کش دیروز «جمعه»، در سواحل دُبیِ امارات مشاهده و در حال حرکت به سمت تنگه هرمزه بوده است؛ این نفت‌کش هم همانند دیگر کشتی‌هایِ منتسب به اسرائیل هنگام حرکت در آب‌های منطقه داده‌های ردیابی خود را خاموش کرده بود.»

توقیف کشتی اسرائیلی توسط نیروی دریایی سپاه

همچنین خبرگزاری «ایسنا» در این خصوص نوشت: «نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک کشتی باری مرتبط با اسرائیل را توقیف کرد.

نیروی دریایی سپاه ظهر امروز «شنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۳»، یک کشتی باری مرتبط با اسرائیل را در منطقه خلیج فارس توقیف کرد.

برخی منابع خبری مدعی شدند این کشتی باری که «ام‌اس‌سی‌آریز» (MSC Aries) نام دارد،  با پرچم پرتغال فعالیت می‌کند و مرتبط با شرکت «زودیاک مریتایم» مستقر در لندن است که مالک آن یک میلیاردر اسرائیلی به نام «ایال اُفر» است.»

توقیف کشتی

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها