|

حسین امیرعبداللهیان:

گفت‌وگوی مهمی با بشار اسد در سوریه انجام شد

حسین امیرعبداللهیان گفت: در دمشق، رایزنی و گفت‌وگوی مهمی با «بشار اسد» رئیس‌جمهور، «فیصل مقداد» وزیر امور خارجه و همچنین مشاور امنیت ملی سوریه داشتم.

گفت‌وگوی مهمی با بشار اسد در سوریه انجام شد

به گزارش شبکه شرق، وزیر امور خارجه گفت: در سفر به سوریه، علاوه بر بررسی تحولات منطقه‌ای و جهانی، توافقات روسای جمهور دو کشور بررسی و ارزیابی شد.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، گزارشی از سفر خود به سوریه را در شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر کرد.

حسین امیرعبداللهیان نوشت: «روز گذشته در دمشق، رایزنی و گفت‌وگوی مهمی با آقایان «بشار اسد» رئیس‌جمهور، «فیصل مقداد» وزیر امور خارجه و همچنین مشاور امنیت ملی سوریه داشتم؛ علاوه بر بررسی تحولات منطقه‌ای و جهانی، به‌ویژه موضوع مهم فلسطین و غزه، توافقات روسای جمهور دو کشور بررسی و در نتیجه ابعاد گسترش مناسبات دوجانبه از جمله اقتصادی رضای‌تبخش و رو به جلو ارزیابی شد.

در ادامه، به همراه آقای فیصل مقداد، ساختمان جدید بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را افتتاح کردیم و خدمات‌رسانی رسمی آن آغاز شد.

همچنین به همراه همتایم، با یک دیپلمات جوان وزارت خارجه سوریه که در جریان حمله تروریستی اخیر اسرائیل به سفارت کشورمان در دمشق به شدت مجروح شده و متاسفانه یک پای خود را بر اثر اصابت موشک از دست داده، در بیمارستان عیادت کردیم.

دیدار با دیپلمات‌های کشورمان، نمایندگان نهاد‌های ایرانی و مستشاران نظامی ایرانی ضد‌تروریسم در دمشق و خانواده آنان در فرودگاه و محل سفارت که با وجود دشواری‌های محل ماموریت سرشار از روحیه، تعهد و حس مسئولیت‌پذیری‌اند، بسیار غرورآفرین و افتخار‌آمیز بود.»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها