|

دیدار حسین امیرعبداللهیان با بشار اسد

پاسخ ایران به اسرائیل قطعی است/ سوریه و ایران در یک نبرد مشترک قرار دارند

امیرعبداللهیان به اقدامات مختلف سیاسی و حقوقی و بین‌المللی جمهوری‌ اسلامی ایران در سطح سازمان ملل متحد، شورای امنیت و نیز ابلاغ پیام ایران به آمریکا به‌عنوان حامی اسرائیل و مسئول مستقیم حملات اشاره کرد و افزود: پاسخ ما به اسرائیل و تنبیه آن قطعی است.

پاسخ ایران به اسرائیل قطعی است/ سوریه و ایران در یک نبرد مشترک قرار دارند

به گزارش شبکه شرق، رئیس‌جمهور سوریه نقش شهید سردار زاهدی را در خدمت به مردم سوریه و لبنان ستود و گفت مجازات اسرائیل این است که‌ ما محور مقاومت را هر چه بیشتر تقویت کنیم.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه «۲۰ فروردین ۱۴۰۳» و در ادامه دیدارهای خود در دمشق، با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان با تشکر از استقبال گرم طرف سوری از هیات ایرانی، سلام رئیس‌جمهور کشور به بشار اسد را ابلاغ کرد.

او از تماس تلفنی اسد با «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و حضور وزیر خارجه سوریه و دیگر وزرا و مقامات عالی این کشور در محل سفارت ایران  و اعلام همبستگی مسئولان سوریه با ایران پس از حمله اخیر اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق تشکر و قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان به اقدامات مختلف سیاسی و حقوقی و بین‌المللی جمهوری‌ اسلامی ایران در سطح سازمان ملل متحد، شورای امنیت و نیز در سطح دولت‌ها بلافاصله پس از وقوع حادثه و نیز ابلاغ پیام ایران به آمریکا به‌عنوان حامی اسرائیل و مسئول مستقیم حملات و اقدامات اسرائیل اشاره کرد و افزود: پاسخ ما به اسرائیل و تنبیه آن قطعی است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با اشاره به وضعیت غزه و دیدارهای اخیر دبیران کل جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی از ایران، افزود: اطلاعات و گزارش‌های مختلف حاکی از به‌هم ریختگی شدید و شکاف‌ها و اختلافات بی‌سابقه داخلی اسرائیل است و در نقطه مقابل مقاومت در شرایط بسیار خوب و آمادگی برای تداوم ایستادگی در مقابل تجاوزات اسرائیل قرار دارد؛ هر چند وضعیت انسانی ملت مظلوم فلسطین در نوار غزه و کرانه غربی به دلیل جنایات جنگی وحشیانه و تداوم محاصره، نیازمند توجه و اقدام فوری جامعه جهانی است.

وزیر امور خارجه ایران همچنین بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر به ابعاد مختلف همکاری‌های اقتصادی دو کشور ایران و سوریه‌ و ضرورت اجرای توافقات گذشته، خصوصا توافقات حاصله در سفر رئیسی به دمشق اشاره کرد و با توجه به دعوت قبلی رئیس‌جمهور ایران از همتای سوری جهت سفر به تهران، بر ضرورت زمینه‌سازی مناسب برای موفقیت هرچه بیشتر این سفر تاکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام و تحیات خود به رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور ایران، شهادت مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت و با اشاره به تماس تلفنی خود با رئیسی پس از وقوع این جنایت، تأکید کرد که شهدای شما شهدای ما هستند و ما در این زمینه یک موضع و احساس مشترک داریم و ایران و سوریه در یک نبرد مشترک قرار دارند.

بشار اسد نقش شهید سردار زاهدی را در خدمت به مردم سوریه و لبنان ستود و افزود مجازات اسرائیل این است که‌ ما محور مقاومت را هر چه بیشتر تقویت کنیم.

او تشدید حملات اسرائیل علیه سوریه را نشانه جنون و به‌هم‌ریختگی شدید اسرائیل دانست و گفت البته این جنایات کمکی به جبران شکست‌های اسرائیل نخواهد کرد.

رئیس‌جمهور سوریه در خصوص اوضاع فلسطین نیز گفت، اسرائیل علاوه بر شکست‌های سنگین در نبرد ۶‌ماهه علیه مقاومت و ملت فلسطین، اکنون با بی‌سابقه‌ترین نفرت فراگیر نزد افکار عمومی جهان و دولت‌ها حتی نزد دوستان و متحدان خود روبروست و امروز تنها امید اسرائیل این است که با ادامه جنایات علیه شهروندان فلسطینی، جامعه مدنی فلسطین را از ادامه همراهی و حمایت از مقاومت بازدارد، فلذا حمایت اقتصادی و انسانی از ملت فلسطین یک مسئولیت انسانی، اسلامی، عربی و بین‌المللی است.

در این دیدار همچنین برخی دیگر از موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد اهتمام دو کشور مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها