|

اسامی کاندیداهای مرحله دوم انتخابات مجلس

اسامی کاندیداهای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

اسامی کاندیداهای مرحله دوم انتخابات مجلس

به گزارش شبکه شرق، اسامی کاندیداهای مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۲ حوزه انتخابیه، در روز ۲۱ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

در این مرحله از انتخابات، ۹۰ داوطلب برای ۴۵ کرسی باقی مانده انتخابات با یکدیگر رقابت می‌کنند. در مرحله دوم انتخابات داوطلبان برتر با کسب هر میزان رای به مجلس راه می‌یابند.

این انتخابات در حوزه‌های «تبریز، آذرشهر و اسکو» ، «شبستر»، «میانه»، «پارس آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز مغان»، «سمیرم»، «لنجان»، «کرج، اشتهارد و فردیس»، «تهران، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، «بیرجند، درمیان و خوسف»، «مشهد و کلات»، «آبادان»، «رامهرمز و رامشیر»، «خدا بنده»، «زنجان و طارم»، «شیراز و زرقان»، «مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد»، «کرمانشاه»، «گنبد کاووس»، «خرم‌آباد و چگنی»، «قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی»، «ملایر» و «ورامین» برگزار می‌شود.

کسانی که در دور اول در همان حوزه انتخابیه رای داده‌اند یا کسانی در مرحله اول انتخابات در هیچ حوزه و شهرستانی شرکت نکرده باشند، مجاز به شرکت در این دور از انتخابات هستند.

در حوزه‌های انتخابیه «تبریز»، «تهران»، «آبادان»، «شیراز»، «کرمانشاه»، «خرم‌آباد و چگنی»، «قائم شهر» و «ملایر» ، انتخابات به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

کاندیداهای مرحله دوم انتخابات مجلس

کاندیداهای مرحله دوم انتخابات مجلس

کاندیداهای مرحله دوم انتخابات مجلس

کاندیداهای مرحله دوم انتخابات مجلس

کاندیداهای مرحله دوم انتخابات مجلس

دور اول انتخابات مجلس دوازدهم، در تاریخ یازدهک اسفند 1402 برگزار شد؛ تکلیف 245 کرسی مشخص شد و 45 کرسی دیگر به دور دوم راه یافتند.

منبع: ايسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها