|

بمب بزرگی که کاظم صدیقی منفجر کرد

«ای کاش کاظم صدیقی همان‌گونه که در مصاحبه یکطرفه با صداوسیما، گلایه کرده بود، خود نزد محکمه می‌رفت و طلب می‌کرد درباره ادعا‌ها بررسی کنند.‌ ای کاش توضیحات شفاف، کامل و قانع‌کننده می‌داد تا پرونده این ابهام بسته شود، اما او هیچ‌کدام را انتخاب نکرد؛ او ابهام را انتخاب کرد.

بمب بزرگی که کاظم صدیقی منفجر کرد

به گزارش شبکه شرق، با وجود آنکه چند هفته از افشای زمین‌خواری منتسب به حوزه علمیه ازگل و عذرخواهی «کاظم صدیقی» می‌گذرد، اما هنوز واکنش‌ها به آن ادامه دارد.

با گذشت چند هفته از طرح ادعا‌هایی علیه کاظم صدیقی درباره در اختیار گرفتن زمین حوزه علمیه ازگل در شمال تهران، اما همچنان درباره این ادعا توضیح قطعی، کافی، کامل و قانع‌کننده‌ای منتشر نشده است.

نه شخص صدیقی چنین کرده و به انبوه سوالات پاسخ داده و نه سازمان‌های رسمی و مسئول، وارد ماجرا شده‌اند. صدیقی و حوزه علمیه تحت مدیریتش به عنوان دو مظنون این ادعا‌ها نیز هر بار لب به سخن گشوده‌اند و بیانیه‌ای داده‌اند، بر حجم ابهامات و تناقضات افزوده‌اند و سوالات را بیشتر و ادعا‌ها علیه خود را تقویت کرده‌اند.

کاظم صدیقی

حوزه علمیه امام خمینی در ازگل به تولیت کاظم صدیقی

از زمانی که کاظم صدیقی در نخستین واکنش گفت امضایش را جعل کرده‌اند تا زمین گران‌قیمت را به نامش بزنند و فضای توییتر و شبکه‌های اجتماعی را از تعجب، منفجر کرد تا وقتی که منتقدان را به راه انداختن «الم شنگه» و «شرارت» متهم کرد، چیزی جز شک و تردید نیافرید. شک و تردیدهایی که به کفه ادعاها و اتهامات افزود تا سنگین و سنگین‌تر شوند.

حوزه علمیه ازگل چند بیانیه داد و صدیقی هم آخرین بار قبول کرد غفلت کرده و از همه جز مردم عذرخواهی کرد، اما نه ابهامی رفع کردند نه سوالی از انبوه سوالات پاسخ داده شد و نه شفافیتی رقم خورد تا فقط ابهامات، بزرگ و بزرگ‌تر شوند و ادعا‌ها و اتهامات نزد افکار عمومی، بی‌پاسخ بمانند.‌ ای کاش صدیقی همان‌گونه که در مصاحبه یک‌طرفه با صداوسیما گلایه کرده بود، خود نزد محکمه می‌رفت و طلب می‌کرد درباره ادعا‌ها بررسی کنند.‌

ای کاش توضیحات شفاف، کامل و قانع‌کننده‌ای می‌داد تا پرونده این ابهام بسته شود، اما او هیچ کدام را انتخاب نکرد. او ابهام را انتخاب کرد. ابهام باقی ماند و روز‌به‌روز بزرگ و بزرگ‌تر شد تا مردم در ذهن و فکر خود، جوابی برای سوالات و ادعا‌ها بیابند؛ جواب‌هایی متمایل به ابهام... ابهامی نزدیک به ادعاها.

اینکه در آینده چه می‌شود اینکه واقعیت ماجرا چه بوده نمی‌دانم، اما این را می‌دانم که صدیقی، ابهام را انتخاب کرد و این یعنی تایید ادعا‌ها نزد افکارعمومی. این یعنی پیروزی ادعاکننده در برابر صدیقی در میدان افکار عمومی؛ و این انتخاب خود خود کاظم صدیقی بود.

کاظم صدیقی

منبع: عصر ایران
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها