|

حسین امیرعبداللهیان:

ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ایتالیا قائل نیست

حسین امیرعبداللهیان گفت: ما هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ایتالیا قائل نیستیم و امیدواریم در دوره جدید، با قرار گرفتن روابط دو کشور در مسیر رو به جلو، شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و رم در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری، علمی و فناوری و فرهنگی باشیم.

ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ایتالیا قائل نیست

به گزارش شبکه شرق، سفیر جدید ایتالیا در ایران با حسین امیرعبداللهیان دیدار کرد.

سفیر جدید ایتالیا در ایران، در آغاز ماموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران، امروز «شنبه، ۱۸ فروردین ۱۴۰۳»، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تسلیم کرد.

«پائولا آمادئی» سفیر جدید ایتالیا در کشورمان در آغاز ماموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران عصر امروز «شنبه»، با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تسلیم کرد.

سفیر جدید ایتالیا در ابتدای این دیدار، با اشاره به سابقه تاریخی مناسبات ایتالیا و ایران و نیز ریشه‌های غنی فرهنگ و تمدن دو کشور، برنامه خود را برای تعمیق و گسترش روابط دو جانبه تشریح کرد.

او همچنین با اشاره به موضع اتحادیه اروپا براساس کنوانسیون‌های بین‌المللی در محکومیت حمله به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق، بر موضع کشورش در مخالفت با توسعه تنش و جنگ در منطقه و تعامل از طریق گفتگوی صریح و نیز نقش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کنش گران اصلی برای تضمین ثبات و امنیت در منطقه تاکید کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای آمادئی به عنوان سفیر جدید ایتالیا در تهران، به سوابق خوب و رو به رشد روابط دو کشور اشاره کرد و تاکید ساخت: ما هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ایتالیا قائل نیستیم و امیدواریم در دوره جدید، با قرار گرفتن روابط دو کشور در مسیر رو به جلو، شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و رم در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری، علمی و فناوری و فرهنگی باشیم.

امیرعبداللهیان همچنین تاکید کرد: رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش با همه کشورهای جهان از جمله اروپا است.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها