|

شمار شهدای غزه به ۳۳ هزار و ۱۳۷ نفر رسید

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به ۳۳٫۱۳۷ نفر و تعداد مجروحان هم به ۷۵٫۸۱۵ نفر رسیده است.

شمار شهدای غزه به ۳۳ هزار و ۱۳۷ نفر رسید

به گزارش شبکه شرق، وزارت بهداشت فلسطین ظهر امروز (شنبه) اعلام کرد که شمار شهدای نوار غزه به ۳۳ هزار و ۱۳۷ نفر رسیده است.

به گزارش روز شنبه از الجزیره، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ۴ مورد جنایت در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۶ شهروند فلسطینی را شهید و ۶۵ نفر دیگر را زخمی کرد.

به گزارش این وزارتخانه، با احتساب این شهدا، شمار شهدای فلسطینی از آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۳۳ هزار و ۱۳۷ نفر و شمار زخمی ها به ۷۵ هزار و ۸۱۵ نفر رسیده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که یک منبع وابسته به مقاومت فلسطین امروز به شبکه المیادین اعلام کرد که مذاکرات درباره برقراری آتش بس در غزه در قاهره از سرگرفته خواهد شد.

این منبع بیان کرد: هیاتی از جنبش حماس به زودی برای از سرگیری مذاکرات مربوط به برقراری آتش بس، راهی قاهره می‌شود.

منبع یاد شده اعلام کرد که مذاکرات در قاهره در سایه تداوم شکاف میان حماس و رژیم صهیونیستی از سرگرفته خواهد شد.

این منبع اضافه کرد: آمریکا فشار زیادی به میانجی گران مصری و قطری و نیز اشغالگران وارد آورده تا توافق آتش بس حاصل شود.

دو روز قبل «اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که این جنبش موضع خود در مذاکرات را به اطلاع میانجی گران رسانده و بر موضع اعلام شده خود تاکید دارد.

وی با اشاره به کارشکنی رژیم صهیونیستی، آن را عامل ناموفق بودن مذاکرات دانسته و گفته بود که موضع مقاومت، پایان جنگ، خروج نیروهای اشغالگر از غزه و بازگشت آوارگان به خانه هایشان به ویژه در مناطق شمالی غزه و افزایش امدادرسانی و شروع بازسازی غزه است.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها