|

حکم یک سال زندان برای دانشجویان معترض به مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان اجرا شد؛

هستی امیری و ضیا نبوی به زندان اوین رفتند

حکم یک سال حبس ضیا نبوی و هستی امیری، پس از احضار به شعبه اجرای احکام زندان اوین، امروز شنبه ۱۸ فرودین ماه، اجرا شد.

هستی امیری و ضیا نبوی به زندان اوین رفتند

روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ و در پی تشکیل پرونده قضایی بابت تجمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در اعتراض به  مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، این ۲ دانشجو را به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم کرد که این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شد. 

آبان ماه ۱۴۰۲ زمانی که این دو دانشجو برای اجرای حکم به اوین رفتند، به آن‌ها گفته شد که به دلیل ابهامات در پرونده و تا بررسی و اعلام نظر آتی، فعلا آزاد هستند. با این حال در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲، مجددا برای اجرای حکم، به زندان فراخوانده شدند.

ضیا نبوی، پیش از این نیز در پی حوادث سال ۸۸ و بابت فعالیت در زمینه حق تحصیل دانشجویان، ۸ سال و ۸ ماه را در زندان سپری کرده بود. این درحالی است که به گفته مقامات قضایی، ۳ سال و ۸ ماه از این مدت را به صورت اضافه در زندان بوده‌است. هستی امیری، فعال دانشجویی نیز در سال ۱۴۰۱، بابت دفاع از حق حیات و حقوق زنان، با اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم و ۶ ماه از این محکومیت را در زندان اوین سپری کرد.

اجرای حکم این دو دانشجوی معترض درحالی است که با گذشت بیش از یک سال از مسمومیت سریالی دختران دانش‌آموز، هنوز از معرفی و تعقیب و مجازات عاملان و آمران آن حوادث، خبری در دست نیست.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها