|

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

به گزارش شبکه شرق، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه چندین نفتکش در رابطه با ایران اعمال کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در تداوم سیاست‌های فشار حداکثری واشنگتن علیه جمهوری اسلامی، اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه چندین نفتکش در رابطه با ایران اعمال کرده است؛ تحریم‌هایی که این نهاد آمریکایی مدعی است، علیه «درآمد نظامی ایران» است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه «۱۶ فروردین ۱۴۰۳» به وقت محلی، اعلام کرد این کشور تحریم‌ ضدتروریسم مرتبط با ایران را علیه گروه «اوشن‌لینک مریتایم ام.دی.ام.اس» و کشتی‌های آن اعمال کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری (اوفک) اقدامات بیشتری علیه درآمد نظامی ایران انجام می‌دهد و شرکت اوشن لینک ماریتایم دی‌ام‌سی‌سی را به دلیل تسهیل حمل‌و‌نقل کالاهای ایرانی برای ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و مسلح ایران تحریم می‌کند.»

این نهاد آمریکایی تصریح کرد: «اوفک همچنین ۱۳ کشتی تحت مدیریت این شرکت را به عنوان دارایی مسدودشده معرفی می‌کند. کشتی هیکات HECATE تحت مدیریت این شرکت اخیرا کالاهای ایرانی به را ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از طریق انتقال کشتی به کشتی از یک نفتکش تحریم شده دیگر به نام دوور به نمایندگی از شرکت سپهر انرژی ایران جهان نما پارس (سپهر انرژی) بارگیری کرد. اوفک سپهر انرژی را در نوامبر ۲۰۲۳ به دلیل نقشش در فروش کالاها به نفع نهادهای نظامی ایران تحریم کرد.»

برایان انلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: «ما بر ایجاد اختلال در توانایی ایران برای تامین مالی گروه‌های نیابتی و شریک تروریستی خود و حمایت از جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین متمرکز هستیم. آمریکا به استفاده از طیف گسترده ابزارهای خود برای هدف قرار دادن جریان‌های مالی غیرقانونی که فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه و سراسر جهان را ممکن می‌سازد، ادامه خواهد داد.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا در اولین روز سال ۱۴۰۳ هجری شمسی، برابر با ۲۰ مارس ۲۰۲۴، تحریم‌های جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران و برنامه موشکی بالستیک، هسته‌ای و دفاعی تهران وضع کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کرد که امروز، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا موسوم به اوفک، سه شبکه تدارکاتی مستقر در ایران، ترکیه، عمان و آلمان را هدف قرار داد که از برنامه های موشکی بالستیک، هسته‌ای و دفاعی ایران حمایت می‌کردند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا کرد که این شبکه‌ها که در ایران، ترکیه، عمان و آلمان مستقر هستند اقدام به تهیه فیبر کربن، رزین اپوکسی و دیگر کالاها در صنایع موشکی ایران کرده‌اند.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها