|

سفیر اسرائیل در انگلیس احضار شد

انگلیس سفیر اسرائیل را احضار کرد.

سفیر اسرائیل در انگلیس احضار شد

به گزارش شبکه شرق، وزارت خارجه انگلیس از احضار سفیر اسرائیل در لندن خبر داد.

وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که در پی حمله به کارکنان نهاد آشپزخانه مرکزی جهانی از سوی اسرائیل در غزه، سفیر این کشور را احضار کرده است.

به نقل از الجزیره، وزارت خارجه انگلیس از احضار سفیر اسرائیل در لندن خبر داد.

وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که این اقدام، در پی کشته شدن نیروهای امدادی در نوار غزه انجام شده است.

دولت انگلیس کشتار هفت نفر از نیروهای امدادی در نوار غزه از سوی اسرائیل را قاطعانه محکوم کرده است.

از سوی دیگر «دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس نیز اعلام کرد که با وزیر خارجه اسرائیل گفت‌وگو کرده و تاکید کرده است که حمله به نیروهای امدادی، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

کامرون بدون اشاره به حمایت‌های همه‌جانبه انگلیس از اسرائیل افزود: از اسرائیل خواستیم که تحقیقاتی فوری و شفاف را در خصوص حمله به نیروهای امدادی در غزه انجام بدهد.

«ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس نیز بیان کرد که اسرائیل باید توضیح بدهد که حادثه ناگواری که نیروهای امدادی در غزه به آن دچار شدند چگونه رخ داده است.

سوناک گفت: اسرائیل باید گام‌هایی فوری را برای حمایت از کارکنان امدادی و تسهیل اقدامات انسان‌دوستانه آنان در غزه اتخاذ کند.

گفتنی است، شب گذشته، ارتش اسرائیل خودروی تیم وابسته به نهاد آشپزخانه مرکزی جهانی را در باریکه غزه هدف قرار داد. این نهاد بین‌المللی، مسئولیت توزیع کمک‌های بشردوستانه در نوار غزه را بر عهده دارد.

خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که هدف قرار دادن این خودرو در «دیرالبلح» واقع در مرکز نوار غزه، دست‌کم هفت قربانی به‌جا گذاشته است. بر اساس گزارش رسانه‌های خبری، شش تن از این قربانیان را نیروهای خارجی تشکیل می‌دهند.

در همین راستا، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه اعلام کرد که اسرائیل تیم بین‌المللی امدادرسانی متشکل از نیروهای انگلیسی، لهستانی، استرالیایی و اتباع دیگر کشورها را در این باریکه هدف قرار داده است.

منبع: مهر
 
  • «شرق» در گفت‌وگو با جمالی‌نوبندگانی، دور جدید تحریم‌ها و به موازات آن ادعای حمله اسرائیل به ایران را بررسی می‌کند
  • «شرق» از فعال‌شدن سامانه‌های پدافندی در برخی شهرهای ایران و حمله ادعایی اسرائیل گزارش می‌دهد
  • برخوردهای گشت ارشاد در طرح نور به تذکر جدی برای برخی از مسئولان ختم شد
  • نقدی در باب دیدار نوروزی خانه اندیشمندان‌

اخبار مرتبط سایر رسانه ها