|

خزعلی در نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل چه گفت؟

انسیه خزعلی در شصت و هشتمین نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد گفت: شاهد پیشرفت سریع زنان ایران در دهه‌های پس از انقلاب اسلامی هستیم.

خزعلی در نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل چه گفت؟

به گزارش شبکه شرق، انسیه خزعلی  در شصت و هشتمین نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد گفت: عدالت جنسیتی در آموزش تا ۹۷ درصد رشد یافته، ۶۰ درصد معلمان و ۴۰ درصد پزشکان متخصص ما را زنان تشکیل می‌دهند. 

انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در شصت و هشتمین نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد گفت: شاهد پیشرفت سریع زنان ایران در دهه‌های پس از انقلاب اسلامی هستیم. به یمن این استقلال و خودکفایی است که امروز در وطنم، میزان مرگ‌و‌میر مادران ناشی از عوارض بارداری به ۲۳ در هر صد هزار نفر کاهش یافته است.

او در ادامه گفت: همه زنان باردار و شیرده ایرانی و فرزندان زیر هفت سال از بیمه رایگان برخوردار شده‌اند و مسائل بهداشتی و درمانی در سطح عالی نه فقط برای زنان کشورم، بلکه برای زنان مهاجر به وفور عرضه می‌شود. دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمره دانشگاه‌های نخست اینگونه خدمات در سطح بین‌الملل قرار گرفته است.

عدالت جنسیتی در آموزش تا ۹۷ درصد رشد یافته، ۶۰ درصد معلمان و ۴۰ درصد پزشکان متخصص ما را زنان تشکیل می‌دهند. در راستای محرومیت‌زدایی در یک سال گذشته، سبد غذایی برای مادران باردار و کودکان دهک‌های درآمدی پایین کشور به صورت رایگان مقرر شده که تامین کننده مواد مغذی مورد نیاز و تنظیم شاخص رشد کودکان تحت نظر وزارت بهداشت است.

از اولویت‌های معاونت زنان و خانواده، آموزش صحیح تغذیه برای ارتقای سلامت خانواده‌هاست که این امر از سوی کارگروه دانش‌آموزان در ١٠ استان کشورم آغاز شده است.

در پایان بر نگاه الهی و انسانی جهان شمول، برای اقدام فوری جهت رفع فقر وگرسنگی زنان مظلوم فلسطین تاکید می کنم و یادآور می شوم که وفاداری زنان به مقاومت پایان‌ناپذیر است اما اعتماد آنان به مجامع بین‌المللی به سرعت در حال پایان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها