|

هنیه:

اجازه نمی‌دهیم دشمن از مذاکره برای پوشش جنایت خود استفاده کند

رئیس دفتر سیاسی حماس پس از دیدار با امیر قطر تاکید کرد اسرائیل در روند مذاکرات درباره برقراری آتش‌بس در نوار غزه و تبادل اسرا تعلل می‌کند، مساله‌ای که ابدا قابل قبول نیست.

 اجازه نمی‌دهیم دشمن از مذاکره برای پوشش جنایت خود استفاده کند

به گزارش شبکه شرق، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس پس از دیدار روز دوشنبه با «تمیم بن حمد آل‌ثانی» امیر قطر در قاهره، در بیانیه‌ای با اشاره به روند مذاکرات درباره برقراری آتش بس در نوار غزه، اعلام کرد این جنبش به تلاش‌های میانجیگران پاسخ داد و با روند مذاکرات برای توقف تجاوزات به غزه موافقت کرد، اما دشمن سهل‌انگاری می‌کند و این چیزی است که حماس به هیچ وجه آن را نمی‌پذیرد.

امیر قطر امروز در دیداری با رئیس دفتر سیاسی حماس به بررسی تحولات مساله فلسطین و آتش بس در غزه پرداخت و بر اهمیت اتحاد میان گروه‌های فلسطینی تاکید کرد.

طبق گزارش المیادین، هنیه تاکید کرد «زمان برای تعلل دشمن باز نخواهد بود؛ توقف جنگ قحطی و گرسنگی از بیشترین توجه برخوردار است و نباید آن را به مسائل دیگر ربط داد».

مقام ارشد فلسطینی همچنین هشدار داد: «اجازه نمی‌دهیم دشمن از مذاکره به عنوان پوشش جنایت خود استفاده کند».

برخی منابع ویژه در مقاومت فلسطین در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین ضمن اشاره به اینکه در نشست پاریس برخی تغییرات ناکافی در موضعگیری اسرائیل مشاهده شد، تاکید کردند: «با وجود اینکه نشست دوم پاریس درباره قرارداد تبادل اسرا میان مقاومت و اسرائیل تلاش کرد اختلاف‌نظرها میان جنبش حماس و اسرائیل را از بین ببرند اما اسرائیل مانع از دستیابی به توافقی نهایی شد و شکاف میان دو طرف هنوز زیاد است، به‌ویژه که طرف اسرائیلی با آتش‌بس قطعی و عقب‌نشینی کامل مخالفت کرد».

این منابع افزودند: «حماس بر این باور است که اسرائیل برای اینکه توافق نهایی حاصل نشود، تلاش می‌کند زمان بخرد و وقت‌کشی کند زیرا این توافق بحران داخلی را برای آن ایجاد خواهد کرد».

«اسامه حمدان» از رهبران حماس نیز روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که موضعگیری‌ها و پاسخ‌های رژیم اشغالگر به میانجی‌ها هنوز منفی است و این رژیم موانع بسیاری را در مسیر دستیابی به یک توافق قرار می‌دهد.

 

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها