|

امام جمعه موقت تهران:

داوطلبان انتخابات از سیاه‌نمایی و زیرسوال بردن دستاورد‌های انقلاب پرهیز کنند

امام جمعه موقت تهران گفت: نامزد‌های انتخابات از سیاه‌نمایی و ضربه‌زدن به افکار عمومی و زیرسوال بردن دستاورد‌های انقلاب پرهیز کنند.

داوطلبان انتخابات از سیاه‌نمایی و زیرسوال بردن دستاورد‌های انقلاب پرهیز کنند

به گزارش شبکه شرق، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری امروز در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته تهران (چهارم اسفند) که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد گفت: انتخابات، نماد آزادی و مردم سالاری دینی و جاری شدن اراده مردم در اداره کشور است. انتخابات برای کشور نشاط می‌آورد و امکان دست به دست شدن قدرت را فراهم می‌سازد.

وی با بیان اینکه انتخابات آوردگاه بزرگ برای ملت ایران است افزود: از یک سو دوستداران کشور و انقلاب و رهنمود‌های مقام معظم رهبری و مراجع تقلید، آحاد مردم را به حضور آگاهانه و پرشور برای این رسالت بزرگ یعنی حضور در انتخابات دعوت کرده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری گفت:، اما از طرفی دیگر، دشمنان این انقلاب و مردم، یعنی کل جریان ضد انقلاب و کشور با آن سوابق تاریک و سیاه خود، زیر پرچم کفر به مقابله با انتخابات پرداخته و پرچم مقابله با انتخابات را به دست گرفته اند که در این راستا بیش از ۵۰۰ شبکه خارجی علیه انتخابت کشورمان سخن پراکنی می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران افزود: همه دشمنان این انقلاب، علیه انتخابات کشورمان بسیج شده اند، ولی به لطف الهی در جمعه آینده (۱۱ اسفند) یعنی در جمعه حضور، در جمعه وحدت و جمعه دشمن شناسی، ملت ایران یکبار دیگر در این تاریخ پرافتخارشان، صفحه‌ای دیگری را از حماسه بزرگ دشمن شکنی خلق می‌کنند و ایران قوی را پیش روی بشریت قرار می‌دهند.

خطیب جمعه تهران همچنین به موضوع تبلیغات نامزد‌ها در انتخابات پیش رو پرداخت و گفت: داوطلبان باید خردمندانه و بااخلاق اسلامی و نیز با قصد قربت و حفظ آبروی افراد و پرهیز از دو قطبی‌های کاذب و با حفظ حرمت رقیب و با آموزش عقلانیت سیاسی به نسل جوان، پا به این عرصه بگذارند. نامزد‌های انتخابات باید از سیاه نمایی و ضربه زدن به افکار عمومی و نیز زیرسوال بردن دستاورد‌های انقلاب پرهیز کنند.

حاج علی اکبری همچنین درباره مسئله اول جهان اسلام و بین الملل یعنی غزه گفت: جنگ غزه پس از ۱۴۰ روز به یک نمایشگاه بزرگ از شکست‌های گوناگون استکبار جهانی تبدیل شده است. رژیم غاصب صهیونیستی در این ماجرا، ضربات سنگینی از ناحیه مقاومت خورده و به زبونی افتاده است. به یاری خدا و همت مقاومت و بیداری جهانی که اتفاق افتاده است، این رژیم روز خوش نخواهد دید.

وی گفت: واقعیت آن است که چیزی دیگر به نام رژیم جعلی واقعیت ندارد و این رژیم دچار مرگ مغز شده است.

خطیب جمعه تهران افزود: آنچه که از کشتار و تخریب زیرساخت‌های فلسطین و غزه اتفاق می‌افتد، محصول لیبرال دموکراسی غرب و سکوت خیانت بار برخی دولت‌های به اصطلاح اسلامی است.

حاج علی اکبری گفت: ایستادگی مردم فلسطین و غزه نه تنها باعث عزت اسلام و محبوبیت قرآن شده است بلکه برای مردمان گرفتار در چنبره فکری نظام سلطه، یک بیداری فطری عمومی را به همراه داشته است.

خطیب جمعه تهران افزود: امروز حمایت از فلسطین و غزه به نماد روشنفکری در جهان مبدل شده است.

وی همچنین در خطبه نخست نماز جمعه امروز تهران به ویژگی‌ها و فضیلت‌های ماه معظم شعبان اشاره کرد و گفت: ماه شعبان، ماه پیامبر، ماه رحمت و رضوان الهی است، ماه آماده شدن برای ورود به ماه رمضان و ضیافت الهی است. ماه شعبان دربرگیرنده مناسبت‌های بزرگ و سراسر نور و نشاط است.

 

منبع: میزان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها