|

آخرین وضعیت پرونده تتلو و کوروش کمپانی در قوه قضاییه

سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده تتلو و کوروش کمپانی توضیحاتی ارائه کرد.

آخرین وضعیت پرونده تتلو و کوروش کمپانی در قوه قضاییه

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به پرونده بابک زنجانی گفت: قوه قضاییه با اقتدار تمام در راستای شناسایی گلوگاه‌های فساد و برخورد با مفسدین و تحقق فسادستیزی قدم برمی‌دارد.

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه در نمایشگاه رسانه‌های ایران حاضر شد و به سوالات خبرنگار این رسانه پاسخ داد.

ستایشی درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی، گفت: در این رابطه به طور مفصل صحبت کرده‌ام و ریاست قوه قضاییه، قسمتی از جلسه عالی قضایی را به این موضوع اختصاص دادند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه با اقتدار تمام در راستای شناسایی گلوگاه‌های فساد و برخورد با مفسدین و تحقق فسادستیزی قدم برمی‌دارد و مطابق موازین شرعی ما با برنامه‌ریزی دقیق و اهتمام ویژه کار را به جایی می‌بریم که عرصه برای این افراد تنگ شود تا در  بازدیدی دیگری که سال آینده خواهیم داشت، بگوییم که فساد و مفسدی نداریم؛ البته این امر نیاز به کار دارد و نظارت ویژه می‌طلبد و تمام دستگاه‌ها باید وظایف قانونی خود را به احسن وجه به منصه ظهور برسانند.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین درباره انتظار از مجلس آینده گفت: ما امیدواریم که شاهد حضور منسجم و مقتدرانه  امت بزرگوار و  همیشه در صحنه در انتخابات پیش رو  باشیم.

او افزود: انتخابات پیش رو مثل سایر انتخابات از برکات انقلاب شکوهمند  اسلامی است و شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی و عمومی و اجتماعی است و زمینه‌ای برای نشان دادن  نمایش اقتدار ملی ماست و همچنین کارآمدسازی نهادها و ساختارهای کشور برای تحقق اهداف است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: در انتخابات با اقتدار و برنامه ریزی شرکت کنیم و انتخاب اصلح داشته باشیم زیرا با انتخاب اصلح می‌توانیم به اهدافی که می خواهیم برای موفقیت انقلاب اسلامی داشته باشیم، برسیم.

ستایشی گفت: قطعا افراد انقلابی  و متعهد و خداپرست و کسانی که اشراف در موازین قانونگذاری داشته باشند را باید انتخاب کنیم و باعث ایجاد تضمین امنیت و عزت و اقتدار همه جانبه کشور است.

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: انتخابات ما که منبعث از قانون اساسی است بالاترین جایگاه است و قانون اخیرالتصویبی که در رابطه با انتخابات مجلس داریم، نوآوری خوبی را حاصل کرده است و  باید ما با تمسک به این مقررات در این انتخابات حضور پیداکنیم.

ستایشی درباره پرونده امیرحسین مقصودلو (تتلو) نیز گفت: این فرد بازداشت است و پرونده او در مرحله دادگاه است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی همچنین درباره اینکه عدم ثبت شرکت کوروش کمپانی با این نام، گفت: روز گذشته اعلام کردم که شرکتی با نام‌کوروش کمپانی ثبت نشده؛ به نام دیگری ثبت شده و به صورت جعلی این عنوان طرح شده است. این موضوع هم یکی از مصادیقی است که در فرآیند رسیدگی مورد توجه قرار می‌گیرد.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها