|

سقوط هواپیمای آمریکایی در سواحل یمن/ ویدئو

یک فروند هواپیمای اِم‌کیو-۹ نیروی هوایی آمریکا در سواحل الحدیده سقوط کرد.

سقوط هواپیمای آمریکایی در سواحل یمن/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، شبکه «فاکس‌نیوز» به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد: «می‌توانیم تایید کنیم که یک فروند هواپیمای «MQ9 » نیروی هوایی آمریکا در سواحل الحدیده سقوط کرده است».

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌های یمن صبح امروز دوشنبه «اول اسفندماه ۱۴۰۲»، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای دریایی ما یک کشتی انگلیسی را در خلیج عدن با تعدادی از موشک‌های دریایی مناسب هدف قرار دادند که موشک‌ها به صورت موثر و مستقیم به کشتی مذکور اصابت کرد.

سریع افزود که این عملیات باعث خسارت به کشتی مذکور و توقف کامل آن شده و در نتیجه خسارت‌های زیادی که به آن وارد شده در معرض غرق شدن قرار گرفته است.

او تصریح کرد که نیروهای یمنی در این عملیات در خلیج عدن تلاش کردند کادر انسانی کشتی انگلیسی در امنیت باشند و بتوانند از کشتی خارج شوند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین افزود که سامانه دفاع هوایی این کشور موفق شد یک پهپاد «MQ9» آمریکایی را در الحدیده که مشغول انجام ماموریت خصمانه علیه یمن بود، با موشک‌های مناسب هدف قرار دهد.

سریع تاکید کرد که نیروهای یمنی در اتخاذ تدابیر نظامی مناسبات و انجام عملیات ضد تمام اهداف خصمانه برای دفاع از یمن و تأکید بر مواضعش در حمایت از ملت فلسطین هیچ تردیدی به خود راه نمی‌دهد.

رسانه‌های یمنی نیز تصاویری از لحظه سرنگونی پهپاد MQ9 آمریکا توسط نیروهای مسلح یمن بر فراز بندر الحدیده یمن را منتشر کرده‌اند.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها