|

هشدار آمریکا به پوتین: کاری به انتخابات ما نداشته باش!

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: ما بارها نشان داده‌ایم که چقدر با آنچه روسیه به‌ویژه در اوکراین انجام می‌دهد، مخالفیم. پوتین از انتخابات ما دوری کن!

هشدار آمریکا به پوتین: کاری به انتخابات ما نداشته باش!

به گزارش شبکه شرق، در پی گفته‌های پوتین مبنی بر اینکه ترجیح می‌دهد بایدن باز هم در کاخ سفید بماند و درانتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ پیروز شود، دولت واشنگتن به پوتین هشدار داد که از انتخابات ایالات متحده دوری کند.

جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در یک نشست خبری گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به خوبی می‌داند که دولت کنونی آمریکا برای مقابله با نفوذ بد روسیه در سراسر جهان و مطمئنا در داخل اوکراین چه کرده است.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید افزود: ما بارها نشان داده‌ایم که چقدر با آنچه روسیه به‌ویژه در اوکراین انجام می‌دهد، مخالفیم. پوتین از انتخابات ما دوری کن!

رئیس‌جمهوری روسیه در مصاحبه روز چهارشنبه خود با تلویزیون دولتی این کشور گفت که جو بایدن را به دونالد ترامپ ترجیح می‌دهد.

وی افزود، انتخاب مجدد بایدن برای روسیه بهتر است چون او قابل پیش‌بینی‌تر است.

پوتین همچنین گفت، مسکو آماده است تا با هر کاندیدایی که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ پیروز می‌شود و مردم آمریکا به او اعتماد دارند، همکاری کند.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها