|

جزئیات تازه از پرونده تتلو و داود هزینه/ تتلو در بیمارستان روانی بستری است؟

آخرین وضعیت پرونده امیرحسین مقصودلو معروف به «تتلو» و داود غفاری معروف به «داود هزینه» اعلام شد.

جزئیات تازه از پرونده تتلو و داود هزینه/ تتلو در بیمارستان روانی بستری است؟

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی قوه قضاییه آخرین وضعیت پرونده امیرحسین مقصودلو معروف به «تتلو» و داود غفاری معروف به «داود هزینه» را تشریح کرد.

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه، گفت: از حضور معنادار و کم‌نظیر مردم صبور و مقاوم و فهیم ایران اسلامی در اقصی نقاط کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدر دانی می‌کنم. مردم ستون دین در حاکمیت و اعمال اراده الهی روی زمین هستند و حاکمان نقشی جز مسئولیت‌پذیری در برابر مردم را ندارند.

ستایشی افزود: همچنین این حضور، نشان‌دهنده «نه بزرگ» به جریان عقب گرد و مبین نگاه عمیق به آینده است. خون پاک شهدا اجازه هیچ‌گونه مسامحه نسبت به فساد و بی‌عدالتی و تعدی به حقوق ملت را نمی‌دهد. ما به نام قوه قضاییه متعهد هستیم تا مسئولیت تاریخی خود را در این راستا اجرا کنیم.

او در ادامه، فرارسیدن اعیاد شعبانیه  و روز پاسدار و جانباز را تبریک گفت.‌

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره بستری شدن تتلو در بیمارستان روانی و آخرین وضعیت پرونده «داود غفاری» معروف به «داود هزینه» گفت: امیرحسین مقصودلو از زمان بازداشت تاکنون به هیچ عنوان اعم از بیماری جسمی یا روانی به خارج از زندان اعزام نشده است و در زندان به‌سر می‌برد. یک پرونده ایشان متضمن کیفرخواست صادره به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است و در وقت رسیدگی است و در ایام پیش‌رو رسیدگی می‌شود و در فرایند دادرسی است. پرونده‌های متعددی دیگری هم  دارد که اطلاع‌رسانی شده است.

او درباره داود غفاری نیز گفت: برای داود غفاری با هر معروفیتی که دارد، اعلان قرمز شده است اما به دادسرای تهران معرفی نشده است و پیگیری‌های مجدانه از دستگاه‌های ذیربط شده که به زودی زود به کشور مسترد شود.

ستایشی درباره آخرین وضعیت پرونده حمید نوری گفت: درخواست فرجام‌خواهی حمید نوری نسبت به دادنامه صادره در دیوان عالی کشور سوئد انجام شده، منتظر تصمیم‌گیری دیوان این کشور هستیم که آیا این درخواست را خواهد پذیرفت یا خیر.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: پس از صدور حکم ظالمانه دادگاه تجدید نظر سوئد نسبت به حمید نوری، خانواده وی مدت ۳ ماه است که هیچ‌گونه خبری از او ندارند و کلیه امکانات اعم از مکالمه تلفنی به طور کلی قطع شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره بازداشت یک خبرنگار سابق که گفته شده پرونده او مربوط به خبرنگاری نیست، گفت: بازداشت او به طور قطع و یقین هیچ ارتباطی با فعالیت رسانه‌ای وی ندارد. موارد مهمی در پرونده متشکله مطرح است و  پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها