|

کنعانی حملات هوایی اسرائیل به رفح را به شدت محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حملات هوایی جنایتکارانه ارتش اسرائیل علیه مناطق مسکونی و مدنی در رفح را که به شهادت دهها تن از شهروندان فلسطینی از جمله تعداد قابل توجهی از کودکان منجر شد، به شدت محکوم کرد.

کنعانی حملات هوایی اسرائیل به رفح را به شدت محکوم کرد

 

به گزارش شبکه شرق، ناصر کنعانی با اشاره به میزبانی رفح از بیش از یک میلیون آواره فلسطینی هشدار داد که اقدام اسرائیل در تجاوز به رفح و تهدید به حمله زمینی به این منطقه می‌تواند موجب وقوع فاجعه‌ای انسانی و جنایت جنگی دیگری علیه ملت بیدفاع فلسطین شود.

وی تاکید کرد: چنین قصد و اقدامی نه تنها مغایر و برهم زننده مذاکرات جاری در موضوع آتش‌بس است، بلکه اقدامی مغایر با قرار موقت صادره از سوی دیوان بین‌المللی دادگستری و مصداق نیات خبیثانه اسرائیل در نقض مکرر همه هنجارهای حقوقی بین‌المللی به منظور بی‌اعتبار ساختن آن‌هاست.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن هشدار نسبت به تبعات خطرناک این اقدام وحشیانه و اظهار نگرانی نسبت به‌ تداوم جنایت نسل‌کُشی توسط اسرائیل افزود: اکنون زمان آن رسیده که اگر آمریکا و دیگر هم‌پیمانان غربی اسرائیل در ابراز نگرانی‌های خود نسبت به امنیت و ثبات منطقه صادق هستند، نسبت به مهار رفتار جنون آمیز مقامات اسرائیل در کشتار مردم بی دفاع فلسطین بطور فوری اقدام کنند.

کنعانی با جلب توجه مجامع بین‌المللی، دولتها و افکار عمومی جهان نسبت به تبعات نگران کننده هرگونه اقدام نظامی اسرائیل در رفح بر وضعیت ساکنان و آوارگان این منطقه، بر مسؤلیت نهادهای بین‌المللی و در رأس آن سازمان ملل متحد در جلوگیری از تداوم تهاجم اسرائیل به نوار غزه و ممانعت از تشدید فاجعه انسانی تاکید کرد.

در حملات و بمباران بامداد امروز(دوشنبه) اسرائیل علیه رفح در جنوب نوار غزه، حدود ۱۰۰ نفر شهید و تعدادی نیز مجروح شدند.

منابع خبری همچنین اعلام کردند که بیشتر قربانیان زن و کودک هستند.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها