|

واشنگتن: حملات اخیر اسرائیل در رفح آغاز حمله گسترده نیست

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی گفت که برآوردهای آمریکا حاکی از آن نیست که حملات اسرائیل در رفح، آغاز حمله گسترده در آنجاست.

واشنگتن: حملات اخیر اسرائیل در رفح آغاز حمله گسترده نیست

 

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که واشنگتن از عملیات نظامی در رفح که حضور بیش از 1.1 میلیون نفر در آنجا را در نظر نگیرد، حمایت نمی‌کند.

وی در ادامه سخنانش گفت: «باید قبل از هرگونه عملیات نظامی در رفح، یک طرح معتبر وجود داشته باشد که بتوان آن را اجرا کرد».

این مقام آمریکایی گفت: «برآوردهای آمریکا حاکی از آن نیست که حملات اسرائیل در رفح، آغاز حمله گسترده در آنجاست».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «تعداد تلفات فلسطینیان همچنان بسیار بالا است اگر چه در هفته‌های اخیر به شکل زیادی کاهش یافته است».

وی اضافه کرد: «ما خواهان اقدامات موثرتر اسرائیل برای کاهش تلفات غیرنظامیان در غزه هستیم».

اسرائیل در جدیدترین جنایت خود به رفح در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه حمله کرد و موجب شهادت بیش از 100 نفر شد. در حالی که پیشتر ادعا می‌کرد پیش از عملیات علیه این شهر، کریدور امنی برای آوارگان ایجاد خواهد کرد.

شمار قربانیان حمله بامدادی امروز دوشنبه (۱۲ فوریه) اسرائیل به رفح به بیش از صد شهید و ده‌ها مجروح رسیده است. امری که موید نگرانی سازمان ملل و نهادهای بین المللی و منطقه‌ای، درباره حمله زمینی نظامیان اسرائیلی به این شهر مملو از آوارگان فلسطینی است که به اجبار همین نظامیان از مناطق مختلف غزه به این منطقه پناه آورده‌اند.

حمله ناگهانی بامداد امروز اسرائیل به رفح واقع در جنوبی‌ترین منطقه نوار غزه و در مرز مصر، سکوت شکننده این شهر را در هم شکست و وحشت ساکنان و آوارگان فلسطینی ساکن این شهر را برانگیخت. آنها با صدای جنگنده‌های اسرائیلی که محله «الشابوره» واقع در مرکز و چندین منطقه در شرق شهر را هدف قرار دادند، بیدار شدند. پس از آن بود که صدای تیراندازی شدید به گوش رسید، امری که نشان‌دهنده درگیری شدید نیروهای مقاومت با نظامیان اسرائیلی بود که قصد پیشروی در داخل شهر را داشتند. 

این نخستین حمله اسرائیل به رفح پس از تهدیدهای مکرر چند هفته‌ای نخست‌وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو علیه این شهر بود. شهری که در حال حاضر میزبان حدود ۱.۴ میلیون نفر (نیمی از جمعیت ۲.۲ میلیون نفری نوار غزه) است. آوارگان فلسطینی که به اجبار نظامیان اسرائیلی به رفح پناه برده‌اند در جای جای این شهر خیمه زده‌اند و برخی نیز در پناهگاه‌ها و سرپناه‌های موقت ایجاد شده در شهر، ساکنند.

 

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها