|

حماس: نتانیاهو در پی طولانی کردن جنگ است، نه توافق

یکی از رهبران جنبش حماس فلسطین با تأکید بر اینکه هر توافقی که شامل توقف حملات به غزه نباشد، خواسته‌های ملت فلسطین را محقق نمی‌کند، گفت که پاسخ اسرائیل به پیشنهاد پاریس، فقط موانعی ایجاد کرده است که هیچ کمکی به حصول توافق نمی‌کند.

حماس: نتانیاهو در پی طولانی کردن جنگ است، نه توافق

 

به گزارش شبکه شرق، اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس فلسطین تأکید کرد که منطقه زمانی شاهد ثبات خواهد بود که حملات اسرائیل به غزه متوقف گردد و کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی تشکیل شود.

حمدان با اشاره به اینکه رهبران مقاومت در حال انجام «مذاکرات دشواری» هستند و از هر طرحی که برای توقف حملات باشد، استقبال می‌کنند، در عین حال گفت: ما فقط بر سر تبادل اسرا مذاکراه نمی‌کنیم، بلکه مذاکرات ما برای توقف حملات است، ولی پاسخهای اسرائیل چیزی نیست که مقاومت خواستار آن است».

وی با تأکید بر اینکه هر توافقی که شامل توقف حملات به غزه نباشد، خواسته‌های ملت فلسطین را محقق نمی‌کند، خاطر نشان کرد: پاسخ اسرائیل به پیشنهاد پاریس، فقط موانعی ایجاد کرده است که هیچ کمکی به حصول توافق نمی‌کند.

این مقام حماس، رفتارهای نتانیاهو را «فریبکارانه» دانست و تأکید کرد: نتانیاهو هیچ اهمیتی به توافق نمی‌دهد و فقط به دنبال طولانی کردن مدت زمان جنگ است. نتانیاهو به گونه‌ای سخن می‌گوید که گویا ارتش اسرائیل موفق به برچیدن حماس در مناطق مختلف غزه شده است؛ واقعیت بر خلاف این مسئله است.

حمدان گریزی هم به حملات اسرائیلی‌ها به رفح زد و گفت: هر گونه حمله اسرائیل به رفح، صرفا اصرار به ادامه کشتار جمعی و گسترش جنایات علیه ملت ما در غزه است. آوارگان رفح مورد حملات وحشیانه‌ای قرار گرفتند که دهها شهید بر جا گذاشت.

منابع خبری بامداد امروز از حملات شدید هوایی ارتش اسرائیل به مناطقی در شمال رفح خبر دادند. صدها نفر از آوارگان که به رفح پناه برده‌ بودند از ترس بمباران هوایی به بیمارستان کویتی گریختند.

جنگنده‌های اسرائیلی هم چندین خانه و مسجد را در مناطق پرجمعیت رفح بمباران کردند. اسرائیل پیش از این رفح را به عنوان یکی از مناطق امن برای فرار فلسطینیان خوانده بود.

هلال احمر فلسطین نیز با تایید حملات سنگین رژیم اشغالگر در مناطق مختلف استان رفح از شهادت دست کم ۵۲ نفر و مجروح شدن دهها نفر از جمله چندین کودک در این حملات خبر داد.

طی روزهای گذشته بسیاری از سازمانهای حقوق بشری و کشورهای عضو جامعه بین المللی درباره هرگونه عملیات ارتش اشغالگر در رفح هشدار داده‌اند.

 

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها