|

ابراز نگرانی بورل نسبت به تهدیدهای نتانیاهو برای حمله به رفح

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: بسیار بابت اوضاع در مرز غزه با مصر که در آن به نظر می‌رسد عملیات نظامی جدیدی قرار است توسط نیروهای اسرائیلی رخ دهد، نگران هستم.

ابراز نگرانی بورل نسبت به تهدیدهای نتانیاهو برای حمله به رفح

به گزارش شبکه شرق، ​رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته که به شدت نگران تهدیدهای بنیامین نتانیاهو برای حمله به رفح بدون برنامه تخلیه و بدون چشم‌اندازی برای اردوگاه‌های آوارگان در مصر است.

جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: بسیار بابت اوضاع در مرز غزه با مصر که در آن به نظر می‌رسد عملیات نظامی جدیدی قرار است توسط نیروهای اسرائیلی رخ دهد، نگران هستم.

به نوشته روزنامه گاردین، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار تخلیه ۱.۷ میلیون آواره از رفح شده بدون آنکه بگوید این افراد باید کجا بروند.

وزارت بهداشت غزه آمار شهدای فلسطینی طی ۱۹ جنایت رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته را منتشر کرد.

بورل افزود: اوضاع در مصر و گذرگاه رفح بسیار پر تنش است و ما به شدت نگران آنچه هستیم که ممکن است رخ دهد.

 رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از دیدار با «فیلیپه لازارینی»، کمیسیونر ارشد آنروا و وزرای توسعه اتحادیه اروپا گفت: حتی در آمریکا به عنوان قوی‌ترین حامی اسرائیل، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز می‌گوید این اقدام، نامتناسب ست.
 

وزارت بهداشت غزه آمار شهدای فلسطینی طی ۱۹ جنایت رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته را منتشر کرد.

بورل با اشاره به اینکه آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به نتانیاهو التماس کرده که کشتار مردم را متوقف کند، گفت: تلفات، کشته‌ها و غیرنظامیان کشته شده، غیرقابل تحمل است. اگر آنها علیه یک منطقه پر جمعیت با بیش از ۱.۷ میلیون نفر دست به تهاجم بزنند، دیگر نمی‌توانند از این مخمصه فرار کنند.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها