|

وزیر دفاع آمریکا در آی‌سی‌یو/ آستین اختیاراتش را واگذار کرد

با وجود جنجال قبلی، وزیر دفاع آمریکا در آی‌سی‌یو بستری شد.

وزیر دفاع آمریکا در آی‌سی‌یو/ آستین اختیاراتش را واگذار کرد

به گزارش شبکه شرق، پنتاگون اعلام کرد که «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا دوباره راهی بیمارستان شده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، پنتاگون بامداد امروز «دوشنبه، ۲۳ بهمن ۱۴۰۲» اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا به دلیل علایمی که نشان‌دهنده مشکل اضطراری است، به بیمارستان منتقل شده است. این نهاد، اندکی بعد اعلام کرد که وزیر دفاع آمریکا، مسئولیت‌ها و اختیاراتش را به کاتلین هیکس، معاونش واگذار کرده است.

رسانه‌های آمریکایی به نقل از پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون گزارش دادند که آستین به بیمارستان نظامی منتقل شده است.

بنابر اعلام رسانه‌ها، وزیر دفاع آمریکا به مرکز پزشکی والتر رید منتقل شده است.

آستین پیش‌تر در ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳، برای «جراحی و درمان سرطان پروستات» در بیمارستان والتر رید بستری شده بود.

بر اساس بیانیه پنتاگون، آستین در اول ژانویه به دلیلی علائمی، چون حالت تهوع همراه با درد شدید شکم، لگن و پا به بیمارستان والتر رید بازگشت. ارزیابی اولیه عفونت ادراری را نشان داد. در دوم ژانویه تصمیم گرفته شد که او را برای نظارت دقیق و سطح بالاتر مراقبت به آی‌سی‌یو منتقل کنند. او به طور پیوسته بهبود یافته و عفونتش برطرف شده است. پزشکان بهبودی کامل را پیش‌بینی می‌کنند. در طول این اقامت، آستین هرگز هوشیاری خود را از دست نداد و تحت بیهوشی عمومی قرار نگرفت.

وزیردفاع آمریکا اختیاراتش را واگذار کرد

وزیر دفاع آمریکا که باردیگر در بیمارستان پذیرش شده است، به بخش آی‌سی‌یو منتقل شد.

به نقل از اسپوتنیک، پنتاگون بامداد امروز اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا به دلیل مشکل کلیه در بیمارستان نظامی والتر ریدز پذیرش شده و حالا از انتقال او به بخش آی‌سی‌یو خبر داده است.

پنتاگون اعلام کرده است که آستین به منظور معاینه دقیق مشکل کلیوی، دوباره بستری شده است. این نهاد اندکی بعد اعلام کرد که وزیر دفاع آمریکا مسئولیت‌ها و اختیاراتش را به کاتلین هیکس، معاونش واگذار کرده است.

در بیانیه پنتاگون اشاره شده است که هنوز زمان دقیق مرخص شدن آستین از بیمارستان مشخص نیست.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «انتظار نمی‌رود که عارضه کنونی روند بهبودی کامل او را دستخوش تغییر کند. روند درمان سرطان او همچنان عالی پیش‌بینی شده است.»

وزارت دفاع آمریکا اواسط دی ماه، اعلام کرد که آستین پس از عوارض ناشی از «رویه‌های معمول پزشکی» در بیمارستان بستری شد و هم‌اکنون در حال بهبودی است. با این حال، چند روز بعد، تیم پزشکی معالج وزیر دفاع آمریکا، به صورت رسمی و در بیانیه‌ای اعلام کرد که آستین به سرطان پروستات مبتلاست. پنهان‌کاری بیماری آستین حتی از رئیس‌جمهور آمریکا، انتقادات و واکنش‌های گسترده‌ای را به همراه داشته است.

سرطان پروستات، شایع‌ترین علت سرطان در میان مردان آمریکایی است و از هر هشت مرد، یک نفر و از هر ۶ مرد آفریقایی - آمریکایی نیز یک نفر در طول زندگی خود به این بیماری مبتلا می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها