|

حملات بی‌سابقه اسرائیل به رفح

شبکه المیادین گزارش داد که اسرائیل ۵۰ بار نقاط مختلف شهر رفح را بمباران کرده است که بر اثر آن، بیش از ۱۰۰ نفر جان باخته‌اند.

حملات بی‌سابقه اسرائیل به رفح

به گزارش شبکه شرق، از ساعتی پیش شهر رفح که بیشترین جمعیت نواز غزه را در خود جای داده است، هدف حملات موشکی، توپخانه‌ای و هوایی قرار گرفته است.

شبکه المیادین لبنان گزارش داد که اسرائیل ۵۰ بار نقاط مختلف شهر رفح را بمباران کرده است که بر اثر آن، بیش از ۱۰۰ نفر جان باخته‌اند.

ارتش اسرائیل مدعی است که در حمله به رفح، توانسته استدو اسیر اسرائیلی را آزاد کند. با این حال از زخمی شدن یک نظامی خود نیز خبر داده است.

با وجود ادعای رسانه‌های آمریکا مبنی بر اینکه اسرائیل در ادعاهای خود مبنی بر حمله به رفح جدی نیست، ارتش اسرائیل حملات توپخانه‌ای، موشکی و هوایی بی‌سابقه‌ای به این منطقه و شهر رفح داشت که بر اثر آن، تاکنون بیش از 100 نفر کشته شده و صدها تن دیگر زخمی شده یا زیر آوار مانده‌اند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که حمله گسترده‌ای به آنچه که اهداف منحصربه‌فرد می‌داند، در جنوب نوار غزه انجام داده است.

این حملات در حالی صورت گرفته است که چراغ سبز نتانیاهو درباره حمله به رفح، با موجی از محکومیت جهانی مواجه شده بود؛ کشورها عربی بیانیه‌های تندی علیه این اقدام منتشر کردند و حتی خواهان تشکیل جلسه فوری شورای امنیت شدند.

اتحادیه اروپا نیز نسبت به پیامدهای فاجعه‌بار چنین نبردی هشدار داده بود.

همچنین سازمان ملل گفته بود حمله زمینی تمام‌عیار به آنجا «فاجعه» خواهد بود. 

صدها هزار آواره فلسطینی که در رفح پناه گرفته‌اند، می‌گویند جایی برای رفتن ندارند. 

قطر روز یکشنبه (۲۲بهمن) با «شدیدترین عبارات» طرح اسرائیل برای عملیات زمینی در رفح را محکوم کرده بود. این کشور از شورای امنیت خواسته بود «تا اقدامات ضروری برای جلوگیری از نیروهای اشغالگر اسرائیل به رفح و نسل‌کشی را انجام دهد.»

 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها