|

ایران اقدام تروریستی آمریکا در داخل خاک عراق را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اقدام تروریستی دولت آمریکا در داخل خاک عراق را محکوم کرد و آن را مصداق بارز تروریسم دولتی آمریکا و نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی عراق خواند.

ایران اقدام تروریستی آمریکا در داخل خاک عراق را محکوم کرد

به گزارش شبکه شرق، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (پنجشنبه) ۱۹ بهمن ماه اقدام تروریستی دولت آمریکا در داخل خاک عراق که منجر به شهادت چند نفر از  نیروهای مقاومت در برابر تروریسم از جمله ابوباقر الساعدی از فرماندهان ارشد مبارزه با تروریسم و‌ داعش شد را شدیدا محکوم و آن را مصداق بارز تروریسم دولتی آمریکا و نیز «نقض حاکمیت ملی» و «تمامیت ارضی عراق» و مخالف قوانین و مقررات بین‌المللی خواند.

یک مقام آمریکایی شامگاه چهارشنبه به شبکه خبری الجزیره خبر داد که نیروهای این کشور حمله‌ای در عراق انجام داده‌اند.منابع عراقی، شامگاه چهارشنبه، از حمله پهپادهای ناشناس به یک خودروی غیرنظامی در شرق بغداد خبر دادند و شبکه المیادین لحظاتی بعد به نقل از خبرنگار خود نوشت «ابو باقر الساعدی» معروف به «ابو باقر دیالی» از اعضای ارشد کتائب حزب‌الله عراق در حمله به بغداد به شهادت رسیده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تأکید کرد که اقدام متجاوزانه نیروهای تروریستی سنتکام در بغداد، در راستای تداوم حمایت تمام عیار دولت آمریکا از جنایت‌های اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین انجام شد.

کنعانی ضمن تبریک و تسلیت به ملت و دولت عراق و خانواده‌های این شهدای گرانقدر، تداوم اینگونه ماجراجویی‌ها توسط آمریکا را تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی خواند.

سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر بر مسؤولیت جامعه جهانی و نیز شورای امنیت سازمان ملل متحد در پیشگیری از اقدامات و حملات غیرقانونی و یکجانبه آمریکا در منطقه و پیشگیری از توسعه دامنه‌های بحران و بی‌ثباتی تأکید کرد.

 

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها