|

محسن رضایی:

آمریکا می‌داند فقط با همکاری ایران امنیت منطقه تامین می‌شود

فرمانده کل سپاه در دوران جنگ تحمیلی، گفت: آمریکا به این نتیجه رسیده است که تنها با نقش‌آفرینی و همکاری با ایران است که می‌توان امنیت منطقه را تامین کرد اما بسیار دیر به این نتیجه رسیده‌اند و فرصت‌سوزی بسیاری کردند.

 آمریکا می‌داند فقط با همکاری ایران امنیت منطقه تامین می‌شود

 

به گزارش شبکه شرق، محسن رضایی در مراسم بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ستاد مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران، امتداد مبعث و لبیکی بر اسلام و قرآن است. با بررسی تاریخ متوجه می‌شویم که حتی پیش از انقلاب هم آمریکا و انگلیس با ساخت جاده از چابهار به جلفا مخالف بودند، چرا که این کریدور ترانزیتی می‌تواند در خلال زنجیره تجارت منفعت فراوانی برای کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: آن‌ها اولا می‌ترسند که انقلاب اسلامی الگویی ضد سلطه‌گران برای سایر کشورهای جهان شود و ثانیا از ایجاد پیوند اقتصادی و تجاری ایران با ۲۵ کشور اطراف خود که ۵۰۰ میلیون جمعیت را شامل می‌شود و ایضا قلب تپنده نفت جهان هستند، وحشت دارند و از صنعتی شدن این منطقه که نتیجه آن عدم خروج و صادرات نفت به دلیل مصرف خود این کشورها خواهد بود، واهمه دارند.

دبیر شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گفت: دشمنی سلطه‌گرانی چون آمریکا و انگلیس مربوط به امروز و انقلاب اسلامی نیست و پیشینه آن به ۲۰۰ سال می‌رسد.

رضایی با اشاره به سابقه ۱۰۰ ساله مبارزه مردم ایران برای آزادی و استقلال که از زمان امیرکبیر آغاز شد بیان داشت: تمام مبارزات در این مدت یا شکست خورد و یا به پیروزهایی ناپایدار و موقت رسید تا اینکه بزرگمردی چون امام خمینی برخاست و با اینکه از ابتدای انقلاب توطئه‌ها و دسیسه‌ها و تحریم‌های بی‌سابقه بر ایران تحمیل شد، اما این بار مردم ایستادند و در راهپیمایی ۲۲ بهمن هم با وجود سختی ها و فشارهای اقتصادی نشان خواهند داد که برای آینده روشن ایران پای کار می‌آیند.

وی با بیان اینکه آمریکا امروز به این نتیجه رسیده است که تنها با نقش‌آفرینی و همکاری با ایران است که می‌توان امنیت منطقه را تامین کرد، افزود: آن‌ها بسیار دیر به این نتیجه رسیده‌اند و فرصت سوزی بسیاری کردند و باید بدانند که غرب آسیا پس از جنگ غزه دیگر مانند گذشته نخواهد بود.

رضایی با اظهار امیدواری به آینده کشور گفت: در این راه کسانی که صرفا به فکر منافع و جایگاه شخصی خود هستند تضعیف کننده راه پر امید پیشرفت کشورند و باید از نفوذ اینچنین افراد جلوگیری کرد.

 

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها