|

بایدن، نتانیاهو را «دیوانه» خواند

یک رسانه آمریکایی از گوشه دیگری از اختلافات میان رئیس جمهور این کشور و نخست‌وزیر رژیم اسراییلو «دیوانه» نامیدن وی در یک نشست برگزار شده پشت در‌های بسته پرده برداشت

بایدن، نتانیاهو را «دیوانه» خواند

به گزارش شبکه شرق، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در یک نشست پشت در‌های بسته «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم اسراییل را «مرد بد دیوانه» توصیف کرد.

 
 

یک رسانه آمریکایی از گوشه دیگری از اختلافات میان رئیس جمهور این کشور و نخست‌وزیر رژیم اسراییلو «دیوانه» نامیدن وی در یک نشست برگزار شده پشت در‌های بسته پرده برداشت.

به گزارش «پالتیکو»، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در یک نشست پشت در‌های بسته «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم اسراییل را «مرد بد دیوانه» توصیف کرد.

نگرانی اصلی بایدن این است که نتانیاهو به دنبال کشاندن آمریکا به یک جنگ همه جانبه در خاورمیانه است تا روند ارسال تسلیحات و اعزام سربازان آمریکایی را تضمین کند.

بایدن این اظهارات را علناً بیان نمی‌کند، اما نشانه‌هایی وجود دارد که او به شکایات فعالان حامی فلسطین توجه کرده است و از نمونه‌های که این مسئله را ثابت می‌کند می‌توان به دستور وی علیه شهرک نشینانی که مرتکب اعمال خشونت آمیز علیه فلسطینی‌ها می‌شوند و همچنین اظهارات او مبنی بر دعا برای در امان ماندن اسرای اسرائیلی در غزه از بمب‌های تل‌آویو، اشاره کرد.

«اندرو بیتس» سخنگوی کاخ سفید این گزارش را تکذیب کرد و گفت: رئیس جمهور این را نگفته و در آینده نیز نخواهد گفت.

وی در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر اختلافات دولت بایدن با رژیم اسراییل و نتانیاهو افزود: دو طرف (بایدن و نتانیاهو) روابط محترمانه‌ای دارند که از چندین دهه قبل ادامه دارد.

سخنگوی کاخ سفید درحالی تلاش کرد تا وجود اختلافات میان بایدن و نخست وزیر رژیم اسراییل را پنهان کند که خود نتانیاهو عصر یکشنبه به این اختلافات اذعان کرد.

نخست وزیر رژیم اسراییل در این باره گفت: ما به شدت از حمایتی که از ابتدای جنگ از سوی دولت بایدن دریافت کردیم، تقدیر می‌کنیم، حمایت تسلیحاتی، حمایت نهاد‌های بین‌المللی و اعزام نیرو به منطقه و سایر کمک‌ها، اما به این معنی نیست که اختلاف نظری میان ما وجود ندارد.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها