|

عراق: با کسانی که خون مردم را ریخته اند سازش نمی‌کنیم

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز دوشنبه برای بررسی تجاوز اخیر آمریکا به عراق و سوریه نشستی اضطراری برگزار می‌کند.

عراق: با کسانی که خون مردم را ریخته اند سازش نمی‌کنیم

به گزارش شبکه شرق، رئیس موقت پارلمان عراق تاکید کرد که پارلمان با کسانی که خون مردم را ریخته‌اند سازش نمی‌کند.

دفتر رسانه‌ای «محسن المندلاوی»، رئیس موقت پارلمان عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که المندلاوی صبح امروز (یکشنبه) از پایگاه نیروهای امنیتی در منطقه «عکاشات» واقع در غرب عراق که مورد حمله هوایی آمریکا قرار گرفته بود، بازدید کرد. در این دیدار عباس الزاملی، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع مجلس نمایندگان عراق و شماری از اعضای آن و همچنین عبدالعزیز المحمداوی، رئیس ستاد سازمان حشد شعبی او را همراهی کردند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز دوشنبه برای بررسی تجاوز اخیر آمریکا به عراق و سوریه نشستی اضطراری برگزار می‌کند.

براساس گزارش خبرگزاری المعلومه، در این بیانیه همچنین آمده است المندلاوی درجریان آثار جنایت شنیعی که منجر به کشته و زخمی شدن چندین تن شد، قرار گرفت.

المندلاوی تاکید کرد که پارلمان عراق با کسانی که در ریختن خون مردم نقش دارند، سازش نخواهد کرد و پارلمان به اجرای فوری قطعنامه شماره ۱۸ سال ۲۰۲۰ اصرار دارد که بر خروج تمامی نیروهای خارجی از عراق تاکید دارد.

 وی همچنین تصریح کرد که نیازی به ابقای «نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش» تحت امر واشنگتن نیست و تداوم حضور آنها در ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی و تشدید درگیری در این کشور نقش بسزایی دارد.

این اظهارات پس از آن بیان شد که ستاد فرماندهی تروریستی مرکزی آمریکا (سنتکام) ساعات اولیه صبح شنبه اعلام کرد در پاسخ به کشته شدن سه نظامی خود در حمله هفته گذشته به پایگاه این کشور در خاک اردن، مواضعی را در سوریه و عراق هدف قرار داده است.

در پی این حمله الحشد الشعبی تجاوزات آمریکا را ناقض صریح حاکمیت کشور و نیز تلاشی برای تضعیف دولت عراق در جهت برقراری ثبات دانست.

در بیانیه الحشد الشعبی در این باره آمده‌ است که تجاوزات آمریکا منجر به شهادت ۱۶ نفر و زخمی شدن ۳۶ تن دیگر شده‌ است.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها