|

حمله به چند پایگاه‌ نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه

این حملات پس از حملات تلافی‌جویانه آمریکا در عراق و سوریه انجام می‌شود که مواضع نظامی حشد شعبی را هدف قرار داد.

حمله به چند پایگاه‌ نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه

به گزارش شبکه شرق، گروه شبه‌نظامی مقاومت اسلامی عراق صبح امروز «شنبه، ۱۴ بهمن ۱۴۰۲» اعلام کرد با پهپاد و موشک، ۲ پایگاه التنف و روستای الخضراء محل استقرار نیرو‌های آمریکایی در سوریه را هدف قرار داده است.

 مقاومت عراق همچنین در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که پایگاه عین‌الاسد واقع در غرب عراق را که نیرو‌های آمریکایی در آن مستقر هستند، با شلیک‌های موشکی هدف قرار داده است.

این حملات مقاومت پس از حملات  آمریکا در عراق و سوریه انجام می‌شود که مواضع نظامی حشدشعبی را هدف قرار داد.

همچنین همزمان با حمله آمریکا به سوریه، خبرنگار المیادین در سوریه، از بمباران موشکی پایگاه آمریکایی در میدان گازی کونیکو در شرق استان دیرالزور در شمال شرق سوریه خبر داد.

محمد عباس، کارشناس امور نظامی به المیادین گفت که حمله آمریکا به سوریه همزمان با مقاومتی که پایگاه نظامی آمریکا در کونیکو را هدف قرار داد، انجام شد.

فرماندهی عملیات حشد شعبی در الانبار گفت: حملات آمریکا مقر فرماندهی عملیات ما در الانبار و گردان زرهی ما در عکاشات را هدف قرار داد.

این فرماندهی عملیات حشد شعبی افزود: حملات آمریکا همچنین انبار‌های سلاح و مقر‌های ما در منطقه السکک در القائم را هدف قرار داد.

این در حالی است که خبرنگار اسپوتنیک در سوریه، نیمه شب از چهارمین دور حملات هوایی آمریکا با هدف قرار دادن پایگاه‌هایی در المیادین و البوکمال در شرق سوریه خبر داد.

به گفته او، البته بدون اطلاع از میزان خسارات وارده، هواپیما‌های آمریکایی، قلعه تاریخی الرحبه در کنار رودخانه فرات در منطقه المیادین در شرق سوریه را با چندین موشک بمباران کردند.

خبرنگار اسپوتنیک افزود که صدای انفجار‌های بسیار شدیدی در نزدیکی فرودگاه نظامی دیرالزور و در منطقه «حویجه صکر» در شهر دیرالزور در حومه شرقی شهر شنیده شد.

اطلاعات اولیه حاکی از آن است که در نتیجه حملات هوایی آمریکا که محله «هرابش» در نزدیکی فرودگاه نظامی دیرالزور را هدف قرار داد، به نیرو‌های هم‌پیمان ارتش سوریه تلفاتی وارد شد.

پیشتر منابع محلی به شبکه خبری الجزیره گزارش کردند مناطق «حیدریه و الشبلی» در المیادین در حومه دیرالزور سوریه هدف قرار گرفتند.

این منابع گفتند هواپیما‌های ناشناس مناطقی را در جنوب شهر المیادین واقع در شرق استان دیرالزور هدف قرار دادند.

منابع محلی گزارش کردند اطراف شهر البوکمال در شرق دیرالزور نزدیک مرز سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفت.

هم‌زمان‌، ای‌بی‌سی‌نیوز به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش کرد در واکنش به حمله به پایگاه نیرو‌های آمریکایی در اردن، حملات آمریکا در سوریه نیز انجام شده‌ است.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها