|

ابراهیم رئیسی:

برخی تحریم را بهانه کار نکردن کردند/ تحریم‌ها خنثی شده است!

رئیسی گفت: آن‌هایی که منتظر بیگانه برای حل مشکلات هستند، بدانند بیگانگان مشکلی را از کسی در این دنیا رفع نکرده‌اند؛ تجربه نشان می‌دهد که گره‌ها باید به دست توانایی جوانان این کشور گشوده شود.

برخی تحریم را بهانه کار نکردن کردند/ تحریم‌ها خنثی شده است!

به گزارش شبکه شرق، رئیس‌جمهور گفت: برخی تحریم‌ها را بهانه کار نکردن ساخته بودند، اما به گفته و تجربه کارگری که امروز در کشتی‌سازی دیدیم، با همت جمعی و خواستن عمومی، تحریم‌ها خنثی شد و امروز بیش از ۶۰۰ واحد تولیدی به شکوفایی رسیده است.

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری امشب «پنج‌شنبه، دوازدهم بهمن ماه» در آیین تحویل ۱۴۰۰۰ واحد مسکونی و اهدای ۱۱۰۰۰ قطعه زمین در مرکز هرمزگان اظهار داشت: حضور اعضای خانواده در این جلسه بسیار دلنشین و زیبا است و بچه‌ها شادابی خاصی به این جلسه بخشیده‌اند.

او از این جهت که این جلسه مسرت‌بخش و سرورآفرین با موضوع مسکن گردهم آمده اند، ضرورت توجه بیش از پیش دولت به تأمین آن برای عموم مردم را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از ۲۰ هزار مسکنی که باید در این مقطع در این استان تحویل می‌شد، ۶ هزار واحد قبلا تحویل و ۱۴ هزار واحد نیز این بار تحویل می‌شود و امیدواریم واگذاری ۱۱ هزار قطعه زمین جدید نیز با قوت پیگیری شود.

رئیس‌جمهور اقدامات در حال انجام برای شهر‌های جدید ساحلی را با نام‌های شهر ساحلی خلیج فارس و شهر ساحلی مکران را اقداماتی نتیجه بخش برشمرد و گفت: ما در هرمزگان با یک موفقیت قابل شکرگزاری به درگاه خدا بواسطه تلاش استاندار و مسؤولان مواجهیم و ما هرچه در سفر اول تصویب کرده ایم، اکنون به ثمر رسیده و بخش کمی از آن در دست اقدام است.

رئیسی ادامه داد: در بخش بهداشت و درمان، آبرسانی و جاده نیز کار‌ها به خوبی پیگیری شده و رضایت خدای متعال نیز با رضایت مردم صورت خواهد گرفت.

او آرامش حاصل از خانه‌دار شدن را منجر به نشاط اجتماعی دانست و گفت: این نشاط منجر به کار و تلاش بیشتر برای کشور خواهد شد و لذا بر این باوریم که اگر می‌خواهیم اقتصاد در حوزه‌های مختلف را شکوفا کنیم، باید مشارکت مردم در همه زمینه‌ها جلب شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به ساخت پل خلیج فارس و جلسه ویژه‌ای برای این منظور با عادل پیغامی، مهدی دوستی و مهرداد بذرپاش در این باره، عنوان داشت: برای این ۱۸۰۰ متر در حال بررسی برای فعال ساختن این موضوع هستیم و ممکن است افرادی فکر کنند که مگر می‌شود! اما منطق ما منطق ما می‌توانیم است.

رئیسی گفت: برخی تحریم‌ها را بهانه کار نکردن ساخته بودند، اما به گفته و تجربه کارگری که امروز در کشتی سازی دیدیم، با همت جمعی و خواستن عمومی، تحریم‌ها خنثی شد و امروز بیش از ۶۰۰ واحد تولیدی در همین استان به شکوفایی رسیده و از رکود خارج شده و امام خمینی به ما آموختند که شرط موفقیت در توکل به خدا و اعتماد به نفس و اعتماد به داشته‌ها است.

او همچنین گفت: دشمن دنبال ناامید ساختن است، اما ما امیدواریم و معتقدیم که نیرو‌های دل‌داده به انقلاب، با امیدواری کار را دنبال می‌کنند و باهمت، کار‌های مفیدی را رقم خواهند زد؛ آن‌هایی که منتظر بیگانه برای حل مشکلات هستند، بدانند بیگانگان مشکلی را از کسی در این دنیا رفع نکرده‌اند؛ تجربه نشان می‌دهد که گره‌ها باید به دست توانایی جوانان این کشور گشوده شود.

رئیس‌جمهور راهکار حل مشکلات را در درون کشور دانست و گفت: حل مشکلات به همت عمومی وابسته است و رفع دغدغه مسکن مردم نیز که تاکنون گام‌های خوی برای آن برداشته شده، به همت عمومی ما وابسته است.

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها