|

واکنش سیدحسن خمینی به کشته شدن سربازان آمریکایی

سیدحسن خمینی گفت: سه نفر آمریکایی کشته شدند، که البته کشته شدن هیچ‌کسی در دنیا مطلوب هیچکسی نیست، اما دنیا باید به عزا بنشیند!

واکنش سیدحسن خمینی به کشته شدن سربازان آمریکایی

به گزارش شبکه شرق، سیدحسن خمینی گفت: توجه‌ به معیشت مردم و طعام مسکین بسیار بحث مهمی است.

سیدحسن خمینی روز چهارشنبه «۱۱ بهمن ۱۴۰۲» در مراسم تجدید میثاق دولت‌ با آرمان‌های امام خمینی(س) گفت: دوستان در دولت‌ بسیار به این فرصت و وظیفه توجه‌ داشته‌ باشند؛ امروز که‌ کار دست‌ مؤمنان است، توجه‌ به معیشت مردم و طعام مسکین بسیار بحث مهمی است.

او گفت: همه داستان همین است؛ ایمان و درد مردم و فقر داشتن، از کنار یک دردمند به سادگی عبور نکردن؛ این را باید به یک فرهنگ تبدیل کنیم.

او در بخشی از سخنانش با اشاره به کشته شدن سه سرباز آمریکایی در اردن تاکید کرد: وای به حال کسی که ظلم کند؛ امروز نماد ظلم در جامعه ما اسرائیل است. واقعا ملاک انسانیت در جهان تبدیل شده به این‌که نسبت به این رژیم و این غده سرطان چگونه موضع می‌گیرند.

سیدحسن خمینی ادامه داد: سه نفر آمریکایی کشته شدند، که البته کشته شدن هیچ‌کسی در دنیا مطلوب هیچکسی نیست، اما دنیا باید به عزا بنشیند! ۲۶ هزار نفر جلوی چشم دنیا پاره پاره شدند، بقیه سکوت می‌کنند و این روزگار ماست! البته دوستان واقفند هر مسئله‌ای که بخواهد داستان اسرائیل را به حاشیه ببرد و یک مسئله دیگری را جانشین توجه به غزه کند، یک انحراف است. هیچ چیزی در ذهن جامعه جهانی نباید بتواند جای این جنایت عجیب، این نسل‌کشی (که ان‌شاء‌الله در دادگاه بین‌المللی ثابت شود) را بگیرد.

او یادآور شد: اصل انقلاب برای تقابل با ستم رژیم ستم شاهی بوده است. حقوق را پاس نمی‌داشتند. نه ایمان به خدا داشتند و نه از عدالت بهره‌ای بردند.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها