|

اسراییل: اجازه شهرک‌سازی مجدد در غزه را نخواهیم داد

وزیر جنگ رژیم اسراییل به مسؤولان آمریکایی اطلاع داده که او و ارتش این رژیم اجازه شهرک‌سازی مجدد توسط شهرک‌نشینان اسراییلی در داخل نوار غزه را نخواهند داد.

اسراییل: اجازه شهرک‌سازی مجدد در غزه را نخواهیم داد

به گزارش شبکه شرق، وزیر جنگ رژیم اسراییل تاکید کرد که اجازه شهرک‌سازی مجدد در غزه را نخواهد داد.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم اسراییل به مسؤولان آمریکایی اطلاع داده که او و ارتش این رژیم اجازه شهرک‌سازی مجدد توسط شهرک‌نشینان اسراییلی در داخل نوار غزه را نخواهند داد.

مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکایی به وبگاه آکسیوس اعلام کردند که گالانت هفته گذشته با جک لو، سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی و دیوید ساترفیلد، فرستاده ایالات متحده در امور بشردوستانه درخصوص اوضاع غزه دیدار و رایزنی کرده بود.

این دو مقام از گالانت پرسیدند که آیا منطقه حائل پایه و اساسی برای شهرک‌سازی است یا خیر و بر اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا که مخالفت خود را با هرگونه تغییر در اراضی غزه یا آسیب به زیرساخت‌های مدنی این باریکه اعلام کرده، تاکید کردند.

طبق گفته مسئولان آمریکایی و رژیم اسراییل گالانت متعهد شده که اجازه شهرک‌سازی مجدد در غزه را نخواهد داد و منطقه حائل موقتی و تنها برای اهداف امنیتی خواهد بود.

از سوی دیگر روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارونوت» به نقل از وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نوشت که کاملا واضح و روشن است که پس از جنگ جنبش حماس کنترل غزه را برعهده نخواهد داشت.  

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها