|

وزیر جنگ اسرائیل:

در جنگی طولانی قرار داریم

وزیر جنگ اسرائیل شامگاه دوشنبه گفت که این رژیم در جنگی طولانی قرار دارد که در پایان آن حماس از بین خواهد رفت.

در جنگی طولانی قرار داریم

به گزارش شبکه شرق، «یوآو گالانت» وزیر جنگ اسرائیل روز دوشنبه مدعی شد که یک چهارم مبارزان جنبش حماس در جنگ غزه کشته شده‌اند.

وی در ادامه ادعاهاش گفت: «یک چهارم مبارزان حماس کشته شده و یک چهارم دیگر نیز مجروح شده‌اند».

گالانت اضافه کرد: «ما در حال جنگی طولانی هستیم که در پایان آن حماس را از بین خواهیم برد».

 باوجود افزایش روزافزون تلفات ارتش اسرائیل در تهاجم زمینی به نوار غزه و افزایش انتقادات خانواده‌های اسرای اسرائیلی از کابینه تل‌آویو به‌دلیل نپذیرفتن آتش‌بس، اکنون از اعزام نیروی زمینی جدید به شمال غزه خبر می‌رسد.

رادیو ارتش اسرائیل امروز (دوشنبه) گزارش داد که حضور نظامی این رژیم در شمال نوار غزه قرار است طی هفته‌های پیش رو افزایش یابد و دلیل آن نیز بازگشت نیروهای جنبش مقاومت حماس به آن مناطق است.

طبق این گزارش، ارتش اسرائیل قصد دارد چندین حمله گسترده و محدود به بخش‌های مختلف از شمال نوار غزه انجام دهد تا از بازگشت رزمندگان مقاومت به آن مناطق جلوگیری کند.

به نوشته وبگاه «جروزالم پست» به نقل از این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است که حدود ۲ هزار نیروی حماس در شمال نوار غزه حضور دارند و نشانه آن نیز شلیک راکت از آن مناطق به شهرک‌های صهیونیست‌نشین در روز یکشنبه برای اولین‌بار طی یک ماه اخیر است.

ارتش اشغالگران همچنین وقوع درگیری‌های مسلحانه در شمال نوار غزه بین رزمندگان مقاومت و نظامیان صهیونیست طی ۲۴ ساعت گذشته را دلیلی بر حضور و هدایت نیروهای حماس توسط فرماندهی این جنبش در شهر غزه می‌داند.

این در حالی است که پیشتر ارتش اسرائیل «تیپ کریاتی» را که در شمال و شرق شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه مستقر بود، خارج کرد. 

 

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها