|

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی‌رفسنجانی| هفتم بهمن

نگرانی وزیر اطلاعات از محتوای حکم قتل‌های زنجیره‌ای/غفلت وزارت نفت در مورد مازوت‌سوزی

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. هاشمی رفسنجانی هفتم بهمن در مورد دیدار با وزیر اطلاعات و معاونش و گفت‌و‌گو در مورد حکم قتل‌های زنجیره‌ای نوشته و به مازوت‌سوزی نیز اشاره کرده‌است. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌‌خوانید.

نگرانی وزیر اطلاعات از محتوای حکم قتل‌های زنجیره‌ای/غفلت وزارت نفت در مورد مازوت‌سوزی

امروز هم در تهران و اکثر شهرهای کشور، برف داشتیم. به‌ خاطر سرما و برف، در بسیاری از شهرها، منجمله تهران، مصرف گاز طبیعی بالا رفته و خیلی از جاها، باعث اُفت فشار گاز و خاموشی وسایل گرم‌کننده مردم شده و اعتراضات زیادی بلند است؛ گویا وزارت نفت، غفلت کرده که با قطع گاز مصرفی نیروگاه‌ها و استفاده از گازوییل و مازوت در آنها، سهم مصارف خانگی را زیاد کنند.

بیشتر وقت به مطالعه گذشت؛ منجمله پیش‌نویس‌ کتاب «دایره‌المعارف ‌قرآن کریم» و کتاب «امام‌ علی(ع) در بیان هاشمی‌رفسنجانی» که حاوی بسیاری از اظهارات من در نمازهای جمعه و سخنرانی‌های دیگر است و نیز جزوه «طرح استراتژی امنیت ملی» و گزارش «برنامه آمریکا در خصوص جنگ ستارگان و پیمان‌های سالت یک و دو».

شب، آقایان [علی] یونسی و [احمد] شفیعی، وزیر و قائم‌مقام وزارت اطلاعات آمدند. از محتوای احتمالی حکم دادگاه قتل‌های زنجیره‌ای، اظهار نگرانی‌ کردند و من تلفنی با آیت‌الله خامنه‌ای صحبت کردم و نگرانی آنها را منتقل نمودم. گزارشی دادند، از ضربه‌هایی که به چند تیم منافقین [سازمان مجاهدین خلق] زده‌اند.

فاطی [رئیس بنیاد بیماری‌های خاص] آمد. گزارش سفر به اتریش، برای شرکت در مراسم اعطای جوایز به مؤسسات خیریه را داد و نیز عمل غضروف زانویش در سوئیس، توسط دکتر رضوی؛ حالش بهتر است. در نمازهای جمعه امروز، انتقادهای شدیدی از ضعف‌های اقتصادی و فرهنگی دولت شده است. در نمازجمعه بندرعباس؛ بیانیه‌هایی پخش شده، مبنی بر مخالفت با تبعید [اکبر] گنجی به بشاگرد و گفته‌اند؛ مردم بشاگرد اجازه نمی‌دهند، منطقه شریف و ولایتمدار بشاگرد، با وجود چنین عنصری، بدنام شود و خواسته‌اند که حکم تبعید به بشاگرد را عوض کنند.

زلزله شدیدی با قدرت ۹/۶ ریشتر، غرب هند را لرزانده و تلفات زیادی داشته است. بمباران متناوب عراق، توسط آمریکا و انگلیس، به بهانه تحرک‌ ضدهوایی‌ها، دیروز و امروز انجام شده است.

 

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها