|

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی‌رفسنجانی| پنجم بهمن

انفجار در مسجد التوحید/تعطیلی فرودگاه مهرآباد

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. هاشمی رفسنجانی پنجم بهمن روایت‌هایی از تعطیلی فرودگاه مهرآباد، انفجار در آرژانتین و مناقشات فلسطین دارد. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌‌خوانید.

انفجار در مسجد التوحید/تعطیلی فرودگاه مهرآباد

از دیشب تاکنون، در تهران و بسیاری از نقاط کشور برف می‌بارد. به همین دلیل فرودگاه [مهرآباد] تهران تا عصر بسته بود. قرار بود، برای افتتاح کنگره شهدای دزفول به آنجا برویم؛ با بسته بودن فرودگاه تا عصر، امکان پرواز نبود و به خواست مسئولان کنگره، پیامی فرستادم. درخواست شد که به جای آن، برای کنگره مجموعه شهدای استان خوزستان بروم که چند روز دیگر برگزار می‌شود. برای مقاومت تحسین‌برانگیز مردم دزفول در زمان جنگ، احترام ویژه‌ای قائلم.

تا شب در دفترم کار کردم. در فلسطین، به خاطر موضع بدی که دولت خودگردان در مورد قتل دو صهیونیست گرفته، مورد سرزنش حماس و دیگران قرار گرفته و حق هم با آنهاست؛ با توجه به شهادت صدها فلسطینی،‌ این موضع بی‌جا است.

در فیلیپین، آقای [جوزف] استرادا، رئیس‌جمهور، تحت فشار مردم استعفا داده و معاونش [گلوریا آریو] که یک خانم است، رئیس‌جمهور شده است. در کنگو، آقای‌ [لوران دزیره] کابیلا، با ترور کشته شد و فرزندش جای او را گرفت و جنگ داخلی وسعت گرفته است. در آرژانتین، انفجاری در مسجد التوحید، خرابی زیادی به بار آورده و صهیونیست‌ها، متهم هستند. جالب است که یک جلد قرآن در یک قفسه کتاب، سالم مانده؛ با اینکه کتاب‌ها سوخته‌اند.

 

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها