|

حملات گستره آمریکا به سکوهای موشکی حوثی‌های یمن

آمریکا از حمله پیش‌دستانه به سه سکوی موشکی ضدکشتی آماده پرتاب یمن به سمت اهدافی در جنوب دریای سرخ خبر داد.

حملات گستره آمریکا به سکوهای موشکی حوثی‌های یمن

به گزارش شبکه شرق، فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا (سنتکام) در ادامه چهارمین حمله نظامی به مواضع موشکی ارتش یمن مدعی شد که حمله پیش‌دستانه‌ای به سه سکوی موشکی آماده پرتاب انصارالله در استان الحدیده انجام داده است.

آمریکا در حمله نظامی جدید به یمن مدعی حمله پیش‌دستانه به سه سکوی موشکی ضدکشتی آماده پرتاب صنعا به سمت اهدافی در جنوب دریای سرخ شد.

بر پایه این گزارش، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در حساب ویژه خود در شبکه ایکس مدعی شد که سه سکوی موشکی را که در یمن، آماده پرتاب به سمت اهدافی در دریای سرخ بودند، هدف قرار داده و منهدم کرده است.

از سوی دیگر، جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در مواضعی با اعلام اینکه تاکنون آمریکا چهار بار پیش‌دستانه به مواضع موشکی آماده پرتاب یمن حمله کرده، بر ادامه حمایت گسترده از اسرائیل تاکید کرد.

در ادامه حمله آمریکا و انگلیس به حوثی‌های یمن، پایگاه خبری المسیره شب گذشته (جمعه) از ۲ حمله هوایی به منطقه «الجبانه» در شهر الحدیده (غرب یمن) خبر داد.

آمریکا و انگلیس، پیش از این نیز در اقدامی مشابه مواضع ارتش یمن را در نقاط مختلفی از این کشور مورد حمله قرار داده بودند که نیروهای مسلح یمن با حمله به شناورهای آمریکایی به این حملات پاسخ دادند.

حملات آمریکا و انگلیس به یمن پس از آن آغاز شد که ارتش یمن در حمایت از مردم فلسطین به کشتی‌های اسرائیلی اجازه عبور از تنگه باب‌المندب و دریای سرخ را نداد.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن، در مصاحبه با خبرگزاری رویترز تاکید کرد که پاسخ یمن به حملات آمریکا ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها