|

واکنش کاخ‌سفید به حمله پاکستان/ ایران، اول پاکستان را مورد هدف قرار داد

سخنگو و هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به حملات اخیر و تنش میان ایران و پاکستان گفت: این ایران بود که اول پاکستان را مورد هدف قرار داد و این نمونه دیگری از رفتار بی‌ثبات کننده ایران در منطقه است.

واکنش کاخ‌سفید به حمله پاکستان/ ایران، اول پاکستان را مورد هدف قرار داد

به گزارش شبکه شرق، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه درگیری‌ها میان ایران و پاکستان را در نظر داریم، مدعی شد: نمی‌خواهیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.

«جان کربی» سخنگو و هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در جمع خبرنگاران در هواپیمای ایر فورس وان گفت: ایران و پاکستان به خوبی مسلح هستند و ما نمی‌خواهیم شاهد افزایش تنش میان دو کشور باشیم. البته این ایران بود که اول پاکستان را مورد هدف قرار داد و این نمونه دیگری از رفتار بی‌ثبات کننده ایران در منطقه است.

او تصریح کرد: درگیری های ایران و پاکستان را زیر نظر داریم و خواهان تشدید تنش میان دو کشور نیستیم.

این سخنگوی دولت جو بایدن مدعی شد: نمی‌خواهیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد زیرا ایران هسته‌ای برای منطقه و جهان خطرناک است.

کربی که در پاسخ به سوالی درباره سخنان بایدن مبنی بر عدم مقبولیت ایران در منطقه، گفت: جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از همان اول اعلام کرده است که از هسته‌ای شدن ایران جلوگیری خواهد کرد.

او مدعی شد: ما به دنبال دیپلماسی برای دست یابی به این هدف هستیم اما همانطور که می‌دانید، این دیپلماسی در زمان نزدیک اتفاق نخواهد افتاد. ما می خواهیم توانایی خود را برای جلوگیری از هسته‌ای شدن ایران حفظ کنیم.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به حوادث مرزی میان ایران و پاکستان مدعی شد درگیری‌های ایران و پاکستان در این هفته نشان می‌دهد که ایران در منطقه چندان مورد علاقه نیست.

بایدن ادعا کرد: «همانطور که دیدید، ایران در منطقه چندان مورد علاقه و محبوب نیست و اینکه وضعیت به کجا می‌رود، در حال کار روی آن هستیم. نمی‌دانم به کجا می‌رود.»

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها