|

بیانیه جدید رئیس‌جمهور پاکستان

رئیس‌جمهور پاکستان پس از تشدید تنش‌ها و حملات موشکی اخیر به خاک 2 کشور، بیانیه‌ای صادر کرد.

بیانیه جدید رئیس‌جمهور پاکستان

به گزارش شبکه شرق، رئیس‌جمهوری پاکستان با اشاره به اهمیت روابط برادرانه این کشور با جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم بکارگیری دیپلماسی و مذاکرات برای رسیدگی به چالش‌های مشترک تاکید کرد.

به نقل از روابط عمومی کاخ ریاست جمهوری پاکستان در اسلام‌آباد، عارف علوی، رئیس‌جمهوری پاکستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تروریسم یک چالش مشترک است و برای مقابله با آن نیازمند همکاری جمعی در منطقه و جهان است.

علوی اظهار کرد که پاکستان از روابط دیرینه و برادرانه با ایران برخوردار است، لذا دو کشور برای حل مسائل باید از کانال‌های دیپلماسی و مذاکرات وارد شوند.

رئیس جمهور پاکستان تاکید کرد که این کشور به حق حاکمیت و تمامیت ارضی تمامی کشورها احترام می‌گذارد و متقابلا انتظار دارد تا سایر کشورها نیز بر طبق همین رویه و اصول اقدام کنند.

براساس این گزارش، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان امروز در ‌کنفرانس مطبوعاتی خود در اسلام‌آباد در پاسخ به خبرنگار ایرنا بر تلاش‌های آن کشور برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در مقابله با چالش‌ تروریسم تاکید کرد و گفت: ایران، کشور برادر ما است و پاکستان به حاکمیت و تمامیت ارضی همسایه خود احترام می‌گذارد.

ممتاز زهرا افزود: ما هیچ تمایلی به تشدید تنش‌ها نداریم و با توجه به روابط برادرانه میان دو کشور انتظار می‌رود هیچ اقدامی برای تحت تاثیر قرار گرفتن صلح و امنیت در منطقه صورت نگیرد.

او  اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران کشور بسیار نزدیک و همسایه ما است و معتقدیم که کانال‌های ارتباطی میان دو کشور می‌تواند راهکار رسیدگی به مسائل مشترک باشد.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن محکومیت حمله بامداد امروز پاکستان به نقطه مرزی ایران اعلام کرد که کاردار سفارت این کشور در تهران در حال احضار به وزارت امورخارجه است.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها