|

سخنگوی ستاد انتخابات کشور:

امکان رای دادن با ۵ مدرک هویتی فراهم شد

سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره مدارک هویتی برای رای‌دهی در انتخابات مجلس و خبرگان توضیحاتی ارائه کرد.

امکان رای دادن با ۵ مدرک هویتی فراهم شد

به گزارش شبکه شرق، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در این دوره از انتخابات، مردم می‌توانند با پنج مدرک هویتی شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و گذرنامه، احراز هویت شوند و رای دهند.

محسن اسلامی، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در همایش آموزشی توجیهی فرمانداران در شعب اخذ رای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری که در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد، اظهارداشت: عوامل اجرایی باید به قانون جدید انتخابات اشراف داشته باشند، چراکه قانون انتخابات در مواردی مانند پیش‌ثبت‌نام و دیگر موضوعات، تغییراتی داشته و نیاز است عوامل اجرایی و نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رای، قوانین جدید را مطالعه و به آن اشراف داشته باشند.

او  افزود: نمایندگان فرماندار باید به مردم تبیین کنند که به منظور سهولت در انتخابات، پیش‌ثبت‌نام و ثبت‌نام به صورت تمام الکترونیک انجام شده  و حتی روند اعتراض به تاییدصلاحیت‌ها نیز الکترونیکی بوده است.

اسلامی تصریح کرد: در این دوره از انتخابات، مردم می‌توانند با پنج مدرک هویتی شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و گذرنامه، احراز هویت شده و رای دهند؛ لذا نماینده‌های فرماندار باید نسبت به این موضوع کاملا مطلع باشند و دیگر عوامل اجرایی را نیز روز انتخابات مطلع کنند.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور گفت: به‌واسطه انجام فرایند احراز هویت رای‌دهندگان و عملکرد برخط دستگاه‌های احراز هویت، بسیار مهم است که نمایندگان فرماندار وضعیت آنتن‌دهی و اینترنت شعب را به دقت بررسی کنند تا خدای نکرده در روز انتخابات با مشکل قطع اینترنت روبه رو نشوند.

اسلامی تاکید کرد: در راستای تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی و معرفی کاندیداها و برنامه‌هایشان به مردم، صداوسیما در این دوره از انتخابات بیش از 200 کانال و فرکانس را به صورت مجزا به بحث تبلیغات انتخاباتی اختصاص داده است و هر نامزد این فرصت را دارد تا در 20 دقیقه سوابق و برنامه‌های خود را اعلام کند.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها