|

اولین رایزنی وزرای امورخارجه ایران و پاکستان پس عملیات موشکی ایران

وزیرامور خارجه کشور در گفتگو با جلیل عباس جیلانی گفت: امنیت پاکستان امنیت ایران است. جریان موسوم به جیش العدل، گروهکی تروریستی است که علیه امنیت مشترک دو کشور اقدام می کند.

اولین رایزنی وزرای امورخارجه ایران و پاکستان پس عملیات موشکی ایران

به گزارش شبکه شرق، وزیر خارجه ایران در رایزنی تلفنی با همتای پاکستانی خود گفت عملیات ضدتروریستی روز گذشته ایران، علیه یک گروهک تروریستی ایرانی بوده و هیچ‌یک از اتباع پاکستان در این عملیات مورد حمله قرار نگرفته‌اند.

وزارت خارجه ایران اعلام کرد در گفت‌وگوی تلفنی روز چهارشنبه «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «جلیل عباس جیلانی» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی پاکستان، طرفین درخصوص آخرین وضعیت روابط دوجانبه گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند.

وزیر امور خارجه ایران در این تماس ضمن ابراز خرسندی از روابط دوستانه ۲ کشور، اهمیت تداوم همکاری‌ها و ارتباط نزدیک مسئولان ۲ کشور در حوزه های مختلف را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر احترام جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت و تمامیت ارضی کشور دوست، برادر و همسایه پاکستان اظهار داشت: حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان قویا مورد توجه ماست. 

رئیس دستگاه دیپلماسی، «امنیت پاکستان را امنیت جمهوری اسلامی ایران» خواند و تصریح کرد: جریان موسوم به «جیش العدل» گروهکی تروریستی است که علیه امنیت مشترک ۲ کشور اقدام می کند. امنیت ایران بارها توسط این گروهک تروریستی ایرانی از خاک پاکستان مورد تهدید قرار گرفته و این گروهک بارها مسئولیت اقدامات تروریستی در خاک ایران را به عهده گرفته است. 

امیرعبداللهیان افزود: عملیات ضدتروریستی روز گذشته نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، علیه این گروهک تروریستی ایرانی بوده و هیچ‌یک از اتباع پاکستانی در این عملیات مورد حمله قرار نگرفته‌اند. 

وزیر امور خارجه ایران تداوم گفت‌وگو، اتفاق‌نظر و همکاری طرفین در موضوعات دوجانبه، از جمله موضوع گروه‌های تروریستی را مهم ارزیابی و با اشاره به گفت‌وگوهای فراوان صورت‌گرفته میان مسئولان نظامی و امنیتی ۲ کشور، ابراز امیدواری کرد تبادل نظرها در مسیر درست روابط ۲ کشور و در راستای همکاری‌های قوی‌تر امنیتی تداوم یابد. 

وزیر امور خارجه پاکستان نیز با اشاره بر آرمان‌های مشترک ۲ کشور و سابقه ایران و پاکستان در دفاع از یکدیگر و نیز مبارزه با تروریسم تاکید کرد: امنیت ایران نیز امنیت پاکستان است و هرگاه تهدیدی در خاک پاکستان علیه جمهوری اسلامی ایران وجود داشته، دولت پاکستان علیه آن اقدام کرده است. 

جیلانی همچنین حوزه‌های فراوان همکاری ۲ کشور را برشمرد و از طرف ایرانی خواست اطلاعات مربوط به گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان را در راستای همکاری‌های مشترک ۲ کشور در اختیار پاکستان قرار دهد.

او تاکید کرد «اسلام‌آباد انتظار دارد مقابله با گروه‌های تروریستی در پاکستان توسط نیروهای پاکستان انجام شود».

 

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها