|

اسراییل: جنگ غزه احتمالا تا سال ۲۰۲۵ ادامه دارد

نخست وزیر رژیم اسراییل گفت که احتمالا جنگ علیه حماس در غزه تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد یافت.

اسراییل: جنگ غزه احتمالا تا سال ۲۰۲۵ ادامه دارد

به گزارش شبکه شرق، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسراییل گفت که احتمالا جنگ علیه حماس در غزه تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد یافت.

به گزارش تارنمای مصری الیوم، کانال ۱۲ رژیم اسراییل گزارش داد، نتانیاهو در مقر فرماندهی جنوب نیروهای ارتش این رژیم در بئرشبا با روسای شورای محلی شهرک‌های نزدیک غزه دیدار کرده است.

نخست وزیر رژیم اسراییل در این دیدار گفت که احتمالا جنگ علیه حماس در غزه تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، روسای شورای محلی شهرک‌های اسراییلی به نتانیاهو گفته‌اند که اکثر ساکنان آنها به دلیل شلیک موشک از غزه و سایر نگرانی‌های امنیتی، تمایلی به بازگشت در این نقطه ندارند و خواستار به تعویق انداختن روند بازگشت هستند.

این گزارش می‌افزاید، نتانیاهو درخواست آنها را پذیرفته و به مقامات مربوطه دستور داده است تا اقدامات لازم را انجام دهند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها