|

واکنش سازمان ملل به حملات موشکی ایران

سازمان ملل اعلام کرد درباره حملات بالستیک گزارش‌شده ایران علیه سوریه و عراق، بسیار نگران است و خواستار حداکثر خویشتن‌داری شد.

واکنش سازمان ملل به حملات موشکی ایران

به گزارش شبکه شرق، سازمان ملل اعلام کرده است که از حملات ایران در سوریه و عراق بسیار نگران است.

به نقل از آناتولی، سازمان ملل اعلام کرد که درباره حملات بالستیک گزارش‌شده ایران علیه سوریه و عراق، «بسیار نگران» است و خواستار «حداکثر خویشتن‌داری» شد.

«استفان دوجاریک»، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت: «ما بار دیگر خواستار حداکثر خویشتن‌داری و خودداری از هر گونه تشدید بیشتر در منطقه‌ای هستیم که از قبل ناآرام است. دبیرکل همچنین تاکید کرد که همه نگرانی‌های امنیتی بین عراق و ایران باید از طریق راه‌های صلح‌آمیز و گفت‌وگو بر اساس اصول حاکمیت، تمامیت ارضی و روابط حسن همجواری حل شود.»

این نگرانی سازمان ملل در حالی بیان شده است که همزمان امیر سعید ایروانی، سفیر و نماینده دایم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل و سفیر فرانسه به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرد: مایلم به اطلاع برسانم که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان اصلی تروریسم، در اجرای عملیات حق ذاتی خود برای دفاع از خود بر اساس قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد، عملیات ضدتروریستی را انجام داد. این عملیات شامل حملات هدفمند علیه پایگاه‌ها و تأسیسات گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه و عراق است.

سفیر ایران در سازمان ملل تصریح کرد: عملیات ضدتروریسم ایران در واکنش به حملات دلخراش تروریستی اخیر در کرمان که منجر به شهادت بیش از ۱۰۰ غیرنظامی بی‌گناه از جمله کودکان و زنان و مجروح شدن بسیاری دیگر شده بود و گروه‌های تروریستی مرتبط با داعش مسوولیت آن را بر عهده گرفته بودند، انجام شد. خوشبختانه حملات مذموم تروریستی در کرمان با محکومیت شدید و متفق القول اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد مواجه شد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها