|

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی‌رفسنجانی| بیست و پنجم دی

روایتی از مشاجره مجلس و دستگاه قضایی و نامه تند دفتر تحکیم به رهبری

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. هاشمی رفسنجانی بیست و پنجم دی روایتی از مشاجره مهم دولت و مجلس و همچنین نامه دفتر تحکیم به رهبری را نوشته‌است. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌‌خوانید.

روایتی از مشاجره مجلس و دستگاه قضایی و  نامه تند دفتر تحکیم  به رهبری

با معاونان مرکز تحقیقات استراتژیک [مجمع تشخیص مصلحت نظام]، جلسه داشتیم. گزارش آقایان [حمید] میرزاده و [محمود] واعظی را در خصوص همایش و میزگردها، شنیدیم. در مورد ارتباط‌کاری مرکز و مجمع و آیین‌نامه نظارت مجمع بر اجرای سیاست‌های‌ کلی بحث شد.

عصر آقای [محسن] دعاگو آمد. بخشی از اظهاراتش در نماز جمعه شمیران را توضیح داد که معمولاً انتقاد به عملکرد دولت است و باز از آثار تداوم احتمالی ریاست‌جمهوری آقای [سیدمحمد] خاتمی اظهار نگرانی نمود. در مورد مسائل آقای [غلامرضا] حسنی، امام‌ جمعه ارومیه که می‌گوید معمولاً اظهارات ضعیفی دارد، برای تصمیمات شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ جمعه مشورت‌ کرد. درخواست‌ کرد، برای افتتاح کارخانه لوله‌سازی و سایت پرورش ماهی مؤسسه معین خرمشهر که با کمک و دستور من شروع شده است، بروم. از انفعالی عمل‌کردن رهبری در مورد شعار اصلاحات و مردم‌سالاری، انتقاد نمود.

در رسانه‌های داخلی و خارجی، بحث محکومیت مسافران کنفرانس برلین، مورد توجه است و نیز مشاجره مجلس و دستگاه قضائی، بر سر بیانیه آقای [عباسعلی] علیزاده، [رئیس‌کل دادگستری استان تهران]، در جواب گزارش کمیسیون اصل نود مجلس و نیز دادگاه‌های قتل‌ها[ی زنجیره‌ای] و [شرکت‌کنندگان در کنفرانس] برلین. صبح در مسیر دفتر، برای عیادت آقای [محمد] محمدی‌گیلانی، [رئیس دیوان‌عالی‌کشور] که عمل قلب کرده، به بیمارستان قلب رفتم؛ رو به بهبودی است. چهار رگ بسته را باز کرده‌اند. اعلان شد که آقای [محمدرضا] مهدوی‌ کنی که به نمایندگی از سوی رهبری، برای مراسم دفن مرحوم [شیخ محمدمهدی] شمس‌الدین به لبنان رفته، در حال بازدید از زندان خیام در جنوب لبنان، دچار عارضه قلبی شده‌ و در بیمارستان صدر بستری شده‌اند، ولی حال‌شان رضایت‌بخش است؛ قبلاً هم چند بار دچار عارضه قلبی شده.

روی تلکس ویژه [خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)]، متن نامه دفتر تحکیم [وحدت] به رهبری آمده که تُند است. در ملاقات اخیر به ایشان داده‌اند و نسخه‌ای را در تابلوی اعلانات دانشگاه همدان نصب‌کرده‌اند؛ اعتراضات زیادی دارند.

 

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها